22-11-2019

Helios Pogoria

Dąbrowa Górnicza

Kino Helios Dąbrowa Górnicza


Kino Helios Dąbrowa Górnicza
Jana III Sobieskiego 6
Dąbrowa Górnicza

REPERTUAR KINA HELIOS W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Ciepło, cieplej, GORĄCO – piątkowa premiera w kinie Helios ma tę MOC!Helios Pogoria
Materiały kina Helios


Fotele rozgrzane do czerwoności, mnóstwo okrzyków radości, westchnień i głośny śmiech niosący się po całej kinowej sali – tak wyglądać będzie piątkowa premiera „Krainy lodu 2” – filmu, który mimo zimnego tytułu sprawi, że emocje będą wręcz buzować! Czas na animację wyczekiwaną już od momentu premiery pierwszej części, która podbije serca zarówno najmłodszych kinomanów, jak i wszystkich towarzyszących im podczas seansu dorosłych widzów.

22 listopada Helios zaprasza na kontynuację najbardziej dochodowej animacji w historii kina, która 6 lat temu zawładnęła światem. Jeden z przyznanych produkcji Oscarów docenił piosenkę Mam tę moc, którą zna na pamięć chyba każdy z nas. W „Krainie lodu 2” również nie zabraknie doskonałej ścieżki dźwiękowej oraz perfekcyjnego dubbingu, o który zadbali m.in. Anna Cieślak, Czesław Mozil, Katarzyna Łaska i Paweł Ciołkosz. Piątkowa premiera ponownie przenosi widza w świat Elsy, Anny, Olafa
i innych, równie oryginalnych bohaterów. Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem
z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni ich życie? Dowiemy się już jutro!

Patrząc na repertuar kin Helios w nadchodzących dniach, nie sposób nie wspomnieć o „Procederze” – filmie opowiadającym historię rapera Tomasza Chady. To obraz niezwykle prawdziwy, przepełniony świetną grą aktorską. Na miłośników mrocznego kina czeka horror „Doktor Sen” – kontynuacja słynnej powieści Stephena Kinga „Lśnienie", a serca fanów dobrego polskiego kina wciąż podbija inspirowany prawdziwą historią komediodramat „1800 gramów”. Najmłodszą publiczność ucieszy „Baranek Shaun Film. Farmageddon” – nowe przygody tytułowego baranka w kosmicznym wydaniu. Z myślą
o nastoletnich odbiorcach powstała natomiast komedia „#Jestem M. Misfit” – młodzieżowa opowieść
o przyjaźni, ze szkolnymi perypetiami w tle.

Aktualny repertuar, a także możliwość zakupu biletów online czekają na Państwa na stronie www.helios.pl. Do zobaczenia na pełnych emocji seansach w kinach Helios!

REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS W DĄBROWIE GÓRNICZEJ WAŻNY: 22-28.11.2019KULTURA DOSTĘPNA

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


KAMERDYNER - Produkcja: Od lat: 15, Produkcja: Polska [2018] – czwartek, godz. 13:00, 18:00

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość.

Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

KINO KONESERA

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


PORTRET KOBIETY W OGNIU – Od lat: 15, Produkcja: Francja [2019] – środa, godz. 18:30

Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.

KINO NA TEMAT

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


KICKBOKSERKA / DUBBING - Od lat: 10 Produkcja: Holandia [2018]

pt 10:15

Kiedy jej rodzice się rozwodzą, 12 letnia Bo musi się przeprowadzić wraz z matką i bratem na przedmieścia Amsterdamu. Jej sąsiadka trenuje kickboxing i Bo także chce spróbować. Okazuje się, że jest naturalnym talentem i ma szanse na udział w mistrzostwach Holandii. Lecz najpierw Bo musi poradzić sobie z agresją i brakiem samokontroli, które są skutkami ubocznymi rozwodu rodziców.

HELIOS DLA DZIECI

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


FILMOWE PORANKI: MASZA I NIEDŹWIEDŹ, CZ. 2

nd 10:30

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 2. W niedzielę 24 listopada o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

Na ryby
W razie czego dzwoń!
Święto na lodzie
Pierwsza klasa
Obrona granic
Kto się nie schował ten gapa!
Uwaga jadę!
"Masza i Niedźwiedź" to pełen humoru, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie, serial o niesfornej dziewczynce Maszy oraz jej poczciwym przyjacielu Niedźwiedziu.

Pewnego dnia Masza zgubiła się w lesie. Nie mogła znaleźć drogi powrotnej, jednak na swoje szczęście spotkała mieszkającego w małej chatce Niedźwiedzia. Od tej pory stali się najlepszymi przyjaciółmi i wspólnie przeżywają niesamowite przygody. W krótkim czasie dziewczynka poznała również innych mieszkańców lasu, takich jak wilk, zajączek, inne niedźwiedzie oraz niezliczoną liczbę różnorodnych ptaków. Wszystkie bajki Maszy zawierają morał oraz ciekawą historię nawiązującą do podstawowych i najważniejszych wartości, takich jak przyjaźń, miłość, lojalność czy zaufanie.

Uczestnicy Filmowych Poranków!
Każdy z Was może wziąć udział w naszej nowej zabawie: Łamigłówki HelioSówki! W ramach Łamigłówek będziemy rozwiązywać zagadki, poznawać ciekawostki i brać udział w ciekawych konkursach. Zadania, które przed nami stoją, wymagają spostrzegawczości, refleksu, sprawności, a przede wszystkim dużo dobrych chęci. Więc do dzieła!
Każdy młody uczestnik Filmowych Poranków otrzymuje kartę Łamigłówki HelioSówki, a na każdym spotkaniu będzie zdobywał pieczątki za rozwiązane zagadek i udział w konkursach. Za 8 zdobytych pieczątek czeka na Was wyjątkowa odznaka HelioSówki – potwierdzająca zdobyte umiejętności! Baw się z nami i zdobądź brązową, srebrną i złotą odznakę HelioSówki!

Cykl Filmowych Poranków w Kinie Helios odbywa się w co drugą niedzielę miesiąca we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci kin Helios, zawsze o godzinie 10:30. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 lat w towarzystwie opiekunów. Każde spotkanie rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Scenariusz wydarzenia:

zabawy i konkursy z animatorem [10-15 min]
projekcja - zestaw bajek lub film [50-60 min]
Specyfika seansu filmowego:

dźwięk ściszony w stosunku do standardowej głośności
pozostawione na cały seans przyciemnione światła na sali [półmrok]
Po seansie każdy uczestnik otrzyma "balonowy" upominek.

PREMIERY

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


KRAINA LODU 2 / DUBBING - Od lat: b.o. Produkcja: USA [2019]

pt, sb, nd, pn, śr 10:00 10:30 12:20 14:40 15:30 17:00 18:00
wt 10:30 12:20 14:40 15:30 17:00 18:00
czw 10:00 10:30 12:20 13:00 15:30 17:00 18:40

wt 11:00 - - seans grupowy

KRAINA LODU 2 / DUBBING / 3D - Od lat: b.o. Produkcja: USA [2019]

pt, sb, nd, pn, wt, śr 13:00
czw 14:40

Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów Krainy lodu 2? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją?
W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie?

FILMY TYGODNIA

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


PROCEDER - Produkcja: Polska [2019], Od lat: 15

pt, sb, nd, pn, wt 12:30 15:30 18:30 20:20
śr 12:30 15:30 19:30 20:20
czw 12:10 15:40 16:45 20:45 21:30

„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


1800 GRAMÓW – Od lat: 13 Produkcja: Polska [2019]

pt, sb, nd, pn, wt 16:40 19:00 20:45
śr 16:40 19:00 21:00
czw 19:30 21:45

Akcja filmu „1800 gramów” rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. Bohaterką filmu jest Ewa (Magdalena Rożczka) – dyrektorka interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego, która szuka nowych rodziców dla porzuconych dzieci. Ewa jest wulkanem energii i postrachem miejskich urzędników. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis dla dobra dzieci ze swojego ośrodka. Zaraz przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę porzucone przez matkę. By znaleźć dla niej rodzinę adopcyjną jeszcze przed świętami, Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość…Czy ratując jeden mały świat Ewie uda się uratować również siebie?

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


DOKTOR SEN - Od lat: 15, Produkcja: USA [2019]

pt, sb, nd, pn, wt 13:30 17:30 19:30
śr 13:30 17:30 20:45
czw 13:30 17:20 20:30

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w "Lśnieniu". Dorosły już Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność.

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


BARANEK SHAUN FILM. FARMAGEDDON / DUBBING - Produkcja: USA/Wlk. Brytania/Francja [2019]

pt 13:00
sb, pn, śr 10:40 12:50
nd, wt 12:50
czw 10:00 15:15

Niesforny baranek i jego rozbekana ferajna powracają w uroczej komedii science-fiction, która rozbawi widzów nawet w najodleglejszych galaktykach.

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


UKRYTA GRA - Od lat: 13, Produkcja: Polska [2019]

pt, sb, nd, pn, wt 21:30
czw 21:00

W czasie zimnej wojny amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi. Międzynarodowy turniej w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazuje się jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej gry, w której stawką jest uratowanie ludzkości przed zagładą nuklearną.

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


#JESTEM M. MISFIT - Od lat: 7 Produkcja: Polska [2019]

pt, sb, pn, wt, śr 10:20
nd, czw 10:40

Pewnego dnia, kiedy jej rodzice zdecydują się na powrót do Polski, wszystko się zmieni. Julia będzie musiała odnaleźć się w nowej szkole – Liceum Milenijnym rządzonym przez EKIPY: sportowców, nerdów, vlogerów, muzyków, fanek pięknego looku i VIP, której przewodzi zadufana Wiktoria. Razem z Magentą, szkolną outsiderką, i Kubą, niespełnionym muzykiem, stworzą paczkę wykluczonych.

Niedługo w szkole odbędzie się coroczny konkurs muzyczny, w którym do wygrania będzie stypendium i wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Julia nie może przegapić takiej okazji.

Czy Julia będzie w stanie pokonać Wiktorię, królową popularności?
Czy Julię i Kubę połączy coś więcej niż tylko szkolna przyjaźń?

„Misfit” to komedia młodzieżowa, który przypasuje każdemu. Nawet tym niedopasowanym.

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


NIEPLANOWANE / LEKTOR - Produkcja: USA [2019], Od lat: 15

sb, nd, pn, wt, śr, czw 11:00

Jedyne, czego pragnęła Abby Johnson, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze...

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


CZAROWNICA 2 / DUBBING - Produkcja: USA [2019], Od lat: 7

pt 11:00 - seans grupowy

W 2014 roku zadebiutowała na ekranach polskich kin „Czarownica”, film opowiadający historię Diaboliny, która była kiedyś dobrą i piękna dziewczyną, jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej serce w kamień i skłoniła do rzucenia klątwy na księżniczkę Aurorę. „Czarownica 2” kontynuuje tę opowieść, ukazując skomplikowane relacje pomiędzy Diaboliną a dorosłą już Aurorą, które wspólnie będą musiały zmierzyć się z silnymi przeciwnikami w walce o ocalenie wrzosowisk i żyjących na nich magicznych stworzeń.
Obok Angeliny Jolie w filmie zobaczymy m.in. EllE Fanning i Michelle Pfeiffer.

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


BOŻE CIAŁO - Od lat: 15, Produkcja: Polska [2019]

pt, sb, nd, pn, wt, śr 15:00

Historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu chłopak zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii. Pod nieobecność duchownego Daniel wykorzystuje niespodziewaną okazję i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Jego metody ewangelizacji budzą spore kontrowersje wśród mieszkańców, z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza poruszają ludzi.

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


JOKER – Prod. USA, od 15 lat

pt, sb, nd, pn, wt, śr 21:15

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


LEGIONY - Od lat: 13, Produkcja: Polska [2019]

wt 09:30 - seans grupowy

„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


WATAHA

czw 20:00

Premierowy odcinek serialu HBO „Wataha”!
Wataha – niebanalny scenariusz, świetne zdjęcia oraz doskonała gra aktorska. Nie bez powodu serial cieszy się niesłabnącą popularnością. Dwa pierwsze sezony, wyprodukowane przez HBO Europe, zgromadziły przed ekranami rzesze fanów.

To właśnie z myślą o nich sieć przygotowaliśmy propozycję nie do odrzucenia – bezpłatny pokaz pierwszego odcinka 3. sezonu „Watahy” na dużym ekranie na tydzień przed oficjalną emisją!

Ponoć najtrudniej przekroczyć własne granice. Prawdziwość tej tezy zweryfikuje zbliżająca się wielkimi krokami kolejna odsłona Watahy, której premierę w HBO i HBO GO zaplanowano na 6 grudnia. W kinach Helios emocje związane z trzecim sezonem czekają na miłośników Leszka Lichoty i Aleksandry Popławskiej już 28 listopada! Na granicy w Bieszczadach nigdy nie jest spokojnie…

Akcja trzeciego sezonu rozpoczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Idąc ich tropem, Rebrow niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Mimo że Rebrow wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem – wielu patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa…

Aby otrzymać bezpłatne, podwójne zaproszenie na seans, wystarczy dokonać rejestracji pod adresem wataha.helios.pl i odebrać je osobiście w kasie kina wybranego podczas rejestracji.

UWAGA: fakt rejestracji nie oznacza gwarancji otrzymania miejsc. Czynnikiem decydującym będzie kolejność fizycznego odbioru biletów w kinie (aż do wyczerpania puli miejsc).

Helios Pogoria
Materiały kina Helios


Źródło: Helios Dąbrowa Górnicza