16-07-2016

multikino

Zabrze

Multikino

Start
12:00

od 12zł


Multikino
ul. Gdańska 18
Zabrze

Multikino zaprasza na Poranki: Lato z Astrid Lindgren

Dzieci z Bullerbyn, Madika z Czerwcowego Wzgórza i Nils Paluszek – od czerwca w każdy weekend można oglądać ich przygody w Multikinie. Lato z Astrid Lindgren, które potrwa w Multikinie aż do końca lipca, to niezwykła okazja, by przed ekranem usiadły dwa a nawet trzy pokolenia miłośników twórczości szwedzkiej pisarki – okazuje się bowiem, że kino na podstawie jej książek po prostu się nie starzeje!

Sieć Multikino we współpracy z Festiwalem Filmowym Kino Dzieci, SPInka Film Studio oraz Wydawnictwem Zakamarki zaprasza do kin na najpiękniejsze ekranizacje książek Astrid Lindgren. Lindgren to nie tylko jedna z najwybitniejszych pisarek literatury dziecięcej – w większości prezentowanych filmów sama odpowiadała też za scenariusz, co widać w niezwykłe czułej, humorystycznej, wypełnionej magią i mądrością wizji dzieciństwa, jaką oglądamy w filmowych wersjach jej opowieści.

Prezentowane w przeglądzie filmy trafiły do polskich kin po rekonstrukcji cyfrowej, możemy je zatem podziwiać w najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w wersji oryginalnej z polskim lektorem. W repertuarze „Dzieci z Bullerbyn”, „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn” (w reżyserii samego Lasse Hallströma!), „Madika z Czerwcowego Wzgórza” oraz „Nils Paluszek”.

Weekendowe poranki filmowe „Lato z Astrid Lindgren” odbędą się w każdy weekend od 2 do 31 lipca w 29 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Wola, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

W dniach 1-2.07.2016 Poranki: Lato z Astrid Lindgren nie odbędą się w kinach: Koszalin, Lublin, Radom, Słupsk, Włocławek, Tychy. Za utrudnienia przepraszamy.

Start projekcji: godz. 12:00.

Szczegółowy plan seansów:

„Dzieci z Bullerbyn”: 2, 16, 30 lipca o godz. 12:00;
„Nowe przygody dzieci z Bullerbyn”: 3, 17, 31 lipca o godz. 12:00;
„Madika z Czerwcowego Wzgórza”: 9, 23 lipca o godz. 12:00;
„Nils Paluszek”: 10, 24 lipca o godz. 12:00;

Ceny biletów:


Od 12,00 do 15,00 zł, w zależności od regionu.

źródło:www.multikino.pl