29-05-2016

Poranki: Nela Mała Reporterka

Zabrze

Multikino

Start
12:00

od 16,90zł do 24,90zł


Multikino
ul. Gdańska 18
Zabrze

Poranki: Nela Mała Reporterka

Od 7 maja br., filmy Neli Małej Reporterki będzie można oglądać na wielkim ekranie w ramach projektu Poranki w Multikinie. Przygody Neli z najbardziej egzotycznych zakątków świata będą wyświetlane w wybranych kinach sieci Multikino w soboty i niedziele o godzinie 12:00!

Przetrwała kilka dni w tajskiej dżungli, na wyspie Jawa wspinała się na wulkan, opiekowała się tygrysami w schronisku dla dzikich kotów, a w Boliwii przejechała przez największą na Ziemi pustynię solną. Nela Mała Reporterka – podróżniczka, autorka książek dla dzieci i najmłodsza reporterka na świecie.

Nela ma zaledwie 10-lat, jednak liczbą jej przygód i wypraw, można obdzielić kilka dorosłych osób. Ta mała podróżniczka zwiedziła przeszło 20 krajów, wśród nich: Tajlandię, Wietnam, Chile, Dominikanę, Etiopię, Zanzibar, Kenię czy Japonię. Swoje przygody opisała w książkach wydanych nakładem Burda Książki National Geographic Poland. Do tej pory, na rynku pojawiło się już pięć pozycji: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach, podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód” oraz najnowsza „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”. Czwarta książka Neli, pt. „Nela i tajemnice świata” zdobyła Bestseller Empiku 2015 w kategorii „Literatura dla dzieci”.

Podczas swoich wypraw Nela nagrywa również reportaże, w których opowiada o kulturze, przyrodzie i zwierzętach z całego świata. To właśnie specjalnie wybrane odcinki programu pod tytułem „Nela Mała Reporterka” będzie można po raz pierwszy obejrzeć na dużym ekranie. Od 7 maja do 5 czerwca, w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12:00, mali widzowie będą mogli oglądać przygody Neli w sieci kin Multikino.

Opisy filmów:
Pierwszy film pokazuje Nele Małą Reporterkę w ekscytującej podróży do Azji i Ameryki Południowej. W Tajlandii staje się opiekunką słoni, a także zostaje wolontariuszką w schronisku dla małych tygrysów. Będąc w Indonezji na wyspie Jawa, Nela odważnie wspina się na wulkan, z którego krateru wydobywa się prawdziwą siarkę. W ostatniej części swojej podróży, mała reporterka przemierza największą na świecie pustynię solną, gdzie odwiedza cmentarzysko starych lokomotyw oraz poznaje codzienne zwyczaje tubylców.
SEANSE: 7-8 i 14-15 maja

W drugim filmie, przemierzając świat Nela Mała Reporterka kieruje się w najbardziej egzotyczne krańce świata. W tajskiej dżungli uczy się sztuki przetrwania w lesie tropikalnym oraz dowiaduje się jak przy użyciu lin bezpiecznie zejść z wodospadu. Podczas wyprawy do Boliwii postanawia zmierzyć się z niezwykle niebezpieczną przeprawą przez rzekę. Nocą obserwuje żółtookie kajmany stojące na brzegu, a płynąc po Amazonce wypatruje różowych delfinów.
SEANSE: 21-22 i 28-29 maja

Majowe Poranki z Nelą Małą Reporterką o 12.00 odbędą się w Multikinie: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lubin, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Wola, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Łódź Silver Screen.

Bilety już dziś można nabyć we wszystkich kasach biletowych kin sieci Multikino i Silver Screen Łódź oraz online.

„Poranki” i oferta dla Przedszkoli
W tygodniu, od poniedziałku do piątku, istnieje możliwość zorganizowana Poranków dla grup przedszkolnych (minimalna grupa to 20 dzieci).

BiletyPoranki: Tree Fu Tom

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora multikino.pl