31-10-2015


Wygraj bilet na jedyny w Polsce koncert CRADLE OF FILTH !

Konkurs!

Mamy dla was bilet na koncert CRADLE OF FILTH w Katowicach!!Aby wygrać bilet wystarczy:

☞ polubić fanpage CityFun24 i udostępnić ten konkurs!
☞ wysłać w mailu odpowiedz na pytanie:
✎* Który album CRADLE OF FILTH lubisz najbardziej? (krótko uzasadnij wybór)
☞ podać swoje imię i nazwisko
☞ dopisać klauzulę: Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”


✍ Maile ślijcie na adres: konkurs@cityfun24.pl
⌚ Na Wasze odpowiedzi czekamy do 31.10.2015, do godziny 23:59.
W tytule maila dopiszcie: "CRADLE OF FILTH".

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu - wkrótce jeszcze więcej konkursów!

Poleć swoim znajomym nasz fanpage na Facebooku!
https://www.facebook.com/CityFun24


Regulamin konkursu


Agencje Go Ahead i P.W. Events - koncerty zapraszają na jedyny w Polsce koncert CRADLE OF FILTH

IInqvisitional Tourture 2015

CRADLE OF FILTH + Special Guest: Ne Obliviscaris
12.11 - Mega Club / KATOWICE
Bilety: 100 zł (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,270.html)
110 zł przedsprzedaż: eventim, ebilet, ticketpro, tikeria, biletomat, Sklep Muzyczny ALL, Rocky Shop(Wrocław) / 120 zł (w dniu koncertu)
FB: https://www.facebook.com/events/1415248648804555/


CRADLE OF FILTH- zespół powstał w 1991 roku w Suffolk, w pierwszych latach działalności często zmieniając skład. Pierwszy album "The Principle of Evil Made Flesh" ukazał się w 1994 roku. Album, choć surowy, bez dopracowanego jeszcze charakterystycznego brzmienia, został dobrze przyjęty przez środowisko.Przełomem okazała się płyta, "Dusk... and Her Embrace". Był to album koncepcyjny, a jego motywem przewodnim był wampiryzm. Koncerty zespołu z tego okresu, bardzo teatralne, wzbudzały spore kontrowersje. Kolejne wydawnictwo "Cruelty and the Beast", debiutanckie na rynku amerykańskim, według lidera zespołu Danniego Filth jest tym, z którego jest najbardziej zadowolony. W 2001 roku zespół pojawił się w brytyjskim horrorze "Cradle of Fear". Płyta "Damnation and a Day" z 2003 roku została nagrana z prawdziwym rozmachem. Zespołowi towarzyszyła w studiu 80-osobowa orkiestra symfoniczna. Kolejne wydawnictwo "Godspeed on the Devil's Thunder" to historia Gillesa De Raisa, seryjnego zabójcy z Francji. W 2012 ukazał się dziesiąty album studyjny "The Manticore and Other Horrors".

„Dobrze Cradle Of Filth robi współpraca z producentem Scottem Atkinsem. Zespół już nie brzmi tak klinicznie i syntetycznie. Więcej jest surowości, garażowości, naturalności, mniej komputerowego podrasowywania. Z przymrużeniem oka można napisać, że Wampiry z Suffolk oddalają się od estetyki "Zmierzchu", a zbliżają do swej pierwotnej, niewygładzonej natury. Służy im również to, że ciężar pisania muzyki wzięli na siebie Paul Allender i czeski perkusista Martin Skaroupka. Dzięki nim kawałki są dobrze zróżnicowane "prędkościowo" i stylistycznie. Miesza się w nich ekstremalne ultraszybkie granie z gęstą perkusją, ociężały doom, uspokojenia z klawiszami w roli głównej, melodyjne zagrywki gitarowe rodem z klasycznego heavy, epickie fragmenty zbudowane przez chór i orkiestracje, a także bezpośredni punk. Charczenie i piszczenie Daniego (nieco rzadsze niż wcześniej) udanie skontrastowane jest, jak niemal zawsze u COF, z recytacjami i urokliwym żeńskim śpiewem. Fajnie wypada to przykładowo w "Succumb To This". Numer ten zgrabnie przechodzi w zamykający całość ładną instrumentalną "Sinfonię". Z dodatkowych smaczków wskazać można jeszcze etniczny fragment w "Manticore" (jeden z najlepszych numerów na krążku) i trącący synthpopem/elektro klawisz w "Huge Onyx Wings Behind Despair". Mamy horror i mityczną bestię w tytule, więc całość zanurzona jest w gęstym mroku i posępności.- pisał w recenzji Lesław Dutkowski.

Album „Hammer of the Witches” to 11 longplay w dorobku Anglików, jego premiera zaplanowana jest na lipiec 2015.

Danni Filth o najnowszym materiale:

„Brzmi to wspaniale. Można to porównać do tego, co robiliśmy na „Dusk... And Her Embrace”, „Cruelty And The Beast” i „Midian”, tyle że z większą świeżością. Jedno jest pewne - nowy album będzie przesuwać granice tego, co do tej pory osiągnęliśmy. 101 procent metalowej furii!”

wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=t2Y4uZ0rnRk
Cradle of Filth
INQVISITIONAL TOURTURE 2015
trasa promująca najnowszy album "Hammer Of The Witches"
12 listopada
MegaClub Katowice
bilety: 100 (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,270.html) / 110 (przedsprzedaż)/ 120 (w dniu koncertu)

NE OBLIVISCARIS

Założony w 2003 roku, Ne Obliviscaris (czyt. Nay Ob-li-vis-kar-is) zaczął podbijać scenę na żywo od lutego 2006. Zespół powszechnie uznany przez krytyków w całej Australii z wielu względów przywoływany za ich unikalne brzmienie, energetyczne występy na żywo i utalentowany skład. Załoga 6-osobowa, w której skład wchodzą skrzypce, 2 gitary, bas, perkusja, wokal. Ne Obliviscaris pochodzi z Melbourne w Australii, a ich muzyka obejmuje szeroki wachlarz wpływów od progresywnego do black, thrash, death i melodyjnego metalu, a nawet zachodniej muzyki sztuki, jazzu i flamenco. Tworząc muzykę wielu skrajności, i kompozycje często przekraczające dziesięć minut długości, Australijczycy są czasami bardzo techniczni, a czasem prości i subtelni, tworząc niezwykle oryginalną markę metalu, która wymyka się normalnej kategoryzacji. Na swoim koncie mają dwa albumy studyjne „Portal of I” z 2012 roku i zeszłoroczna płyta „Citadel” wydana nakładem wytwórni Season of Mist.

https://www.facebook.com/NeObliviscarisBand
„Curator”
https://www.youtube.com/watch?v=Rc7DaJqn5Hg
„And Plague Flowers The Kaleidoscope”
https://www.youtube.com/watch?v=aMorAdnCixg