13-11-2016

Bytomski Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej

Bytom

Sala Koncertowa im. Adama Didura

Start
11:00

3zł

sala koncertowa


Sala Koncertowa im. Adama Didura
budynek Filharmonii
Bytom

Bytomski Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej

Bytomski Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej to cykliczne, comiesięczne, niedzielne spotkania artystyczno-towarzyskie, odbywające się w Sali Koncertowej im. Adama Didura, podczas którego zaproszeni polscy aktorzy teatralni przy akompaniamencie muzycznym prezentują poezję wybranych przez siebie poetów.
Salon Poezji i Muzyki powstał w Bytomiu z inicjatywy Anny Dymnej, która goszcząc w Operze Śląskiej w lutym 2006 roku /podczas charytatywnego koncertu poświęconego tragicznym wydarzeniom w hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie/ zobaczyła Salę Koncertową im. Adama Didura i zaproponowała, aby zrealizować dla bytomian cykliczne spotkania z poezją. Bytomski Salon jest jedną z filii Krakowskiego Salonu Poezji, który zaczął działać w styczniu 2002 roku w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Wstęp na spotkania Salonu Poezji i Muzyki Anny Dymnej w Operze Śląskiej w Bytomiu wynosi 1zł. Jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc (maksimum 200 – Sala Koncertowa im. Adama Didura) konieczna jest rezerwacja wejściówek w kasie biletowej Opery tel. 32/3966815 lub w dziale imprez i reklamy tel. 32 3966808 | 32 3966853. Serdecznie zapraszamy!


Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej w Operze Śląskiej from Kulturalny Śląsk on Vimeo.Źródło : www.opera-slaska.pl