04-11-2016

Kot w butach

Bytom

Opera Śląska

Start
11:00

od 15zł do 25zł


Opera Śląska
ul. Moniuszki 21 /23
Bytom

Opera Śląska w Bytomiu przedstawia Kot w Butach

Figlujące skrzaty zauważają leżącego kota. Uznając go za nieżywego proszą o pomoc Kocie Aniołki. Dopiero wejście Zbójów budzi śpiącego Kota, który ucieka na drzewo i stamtąd obserwuje podział łupów oraz miejsce ich ukrycia.
Nadchodzi wędrowny Szewczyk i rozstawia swój biedny kramik. Zbliżają się pierwsi klienci: Grubas i Dziewczynka. Grubas ledwo się rusza. Ale zaloty do młodej i ślicznej panienki dodają mu animuszu. Szewczyk obserwując je, nie może ukryć rozbawienia. Nagłe pojawienie się kota jest zaskoczeniem dla całej trójki. Bystre kocisko już z daleka dostrzegło buty dla siebie. Przymierza. Pasują idealnie! Poczciwy Szewczyk daje mu je w prezencie. A jak wspaniale się w nich skacze! Kot znów gotów jest do figli Próbuje ośmieszyć Grubasa. Już jest na jego plecach i prowokuje bójkę.
Tymczasem w zaułku wyłania się atrakcyjna Kocica. Nasz Kot nie może oprzeć się jej wdziękom. jest gotów stracić dla niej głowę. Szewczyk chcąc nieco ostudzić jego miłosne zapały, włącza się do kociego duetu. Po odejściu Kocicy, zapraszają Dziewczynkę do wesołego oberka. zabawa się kończy i wszyscy rozstają się w pogodnym nastroju. „Uratowany” i pełen wdzięczności Kot, widząc w Szewczyku prawdziwego przyjaciela, pokazuje mu ukryty worek z łupem. Obaj stają się jego właścicielami.

W spektaklu wykorzystano muzykę:
I akt – I obraz / P. Czajkowski Jezioro łabędzie Pas de quatre / Mix muzyki dance
II obraz / Ray Hildebrant Rumba
II akt – I obraz / A. Willoldo Argentinian Tango
II obraz / Pawana / Anonim Dobranoc Ci Anusieńko z XVII wieku

Źródło: www.opera-slaska.pl