10-10-2015

dzien papieski

Gliwice

Gliwicki Teatr Muzyczny

Start
18:30

25 zł


Gliwicki Teatr Muzyczny
ul. Nowy Świat 55 /57
Gliwice

DZIEŃ PAPIESKI ZIEMI GLIWICKIEJ

Samorządy Miasta Gliwice i Powiatu Gliwickiego wraz z Kurią Diecezjalną w Gliwicach przygotowują Dzień Papieski Ziemi Gliwickiej. To święto Jana Pawła II przypada 11 października, ale już teraz warto zarezerwować czas na koncert zespołu TGD i inne imprezy czczące pamięć Polskiego Papieża.

Będzie to nie tylko jeden dzień, ale cały szereg wydarzeń, przypadających na dni bliskie 11 października. Dwa spośród nich będzie można spędzić z TGD – jednym z najbardziej znanych polskich zespołów wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. TGD – czyli Trzecia Godzina Dnia – to polski pop-gospelowy chór o charakterze ekumenicznym. Jego początki sięgają 1982 roku i wiążą z nazwiskiem założyciela Janusza Sierli. Obecnie dyrygentem kilkudziesięcioosobowego chóru jest Piotr Nazaruk.

dzień papieski

TGD wystąpi w Gliwicach z dwoma koncertami: 10 października w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a dzień później w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na osiedlu Trynek. Zespół poprowadzi też warsztaty wokalne dla zainteresowanych muzyką chrześcijańską i pop-gospel.

Przewidziano szereg imprez towarzyszących, m.in. spektakle teatralne w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła i w Starej Kotłowni w Młodzieżowym Domu Kultury, „Randki małżeńskie” organizowane przez Sekcję ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Gliwickiej, koncerty w Gierałtowicach, Wielowsi, Powiatowy Festiwal Chórów w Przyszowicach oraz rajd śląskimi śladami Jana Pawła II.

Dzień Papieski Ziemi Gliwickiej odbędzie się pod patronatem biskupa ordynariusza Jana Kopca, starosty gliwickiego Waldemara Dombka i prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza.
Bilety w cenie: 25 zł