11-11-2016

Kometa

Katowice

Teatr Korez

Start
18:00

od 35zł do 45zł


Teatr Korez
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice

KOMETA czyli ten okrutny wiek XX wg Jaromira Nohavicy


Można, parafrazując słynne powiedzenie, stwierdzić: Gdyby ktoś taki jak Jaromir Nohavica nie istniał, pewnie trzeba by go było wymyślić.
W epoce, w której słowo "bard" nie ma już racji bytu - a w Polsce po śmierci Jacka Kaczmarskiego ze świecą szukać przedstawicieli tego wymarłego gatunku - w Czechach Jaromir Nohavica jest zjawiskiem absolutnie unikatowym. Bilety na jego koncerty, na których tysiące ludzi wraz z nim śpiewa słowa "Komety", "Sarajewa" czy "Petersburga", są sprzedawane w kilka godzin. A płyty z jego piosenkami rozchodzą się w nakładach, o których jedynie mogą marzyć polskie "gwiazdy" piosenki.
"Kometa" z jego piosenkami nadleciała do Teatru Korez a wraz z nią - znowu - historia XX wieku.
Owo "Divne stoleti" to przecież wiek, w którym i nam przyszło żyć. Wiek trochę straszny i trochę piękny, słodko-gorzki i tragikomiczny...
Taki jak piosenki może już ostatniego barda, który przyfrunął do nas z tej przedziwnej planety bardów.

W spektaklu występują: Elżbieta Okupska – laureatka wielu Złotych Masek i nagród aktorskich, Anita Sajnóg - aktorka dubbingowa i teatralna, wokalistka zespołu Pilár, Robert Talarczyk – dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku Białej, laureat Złotej Maski, Mirosław Neinert – dyrektor Teatru Korez wielokrotnie nagradzany za swoje role.
Scenografię zaprojektowali: Ewa Satalecka, wybitny artysta plastyk, projektant i scenograf oraz Dariusz Łęczycki, autor animacji, animacji 3D i projektów multimedialnych, m.in. dla Opery Śląskiej, TVN i miast regionu śląskiego.

Premiera: 31 marca 2007

Bilety


Normalny - 40zł.; Ulgowy - 30zł

źródło: www.korez.art.pl