26-02-2015

Piąta strona świata

Katowice

Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego

Start
19:00

od 25zł do 60zł

Duża Scena


Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego
Rynek 10
Katowice

Piąta strona świata - Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego

Śląsk, a właściwie jego mały zakątek, leżące nad niegdyś graniczną rzeką Brynicą Szopienice. Tam właśnie umieścił akcję swojej debiutanckiej powieści Kazimierz Kutz. Wybitny reżyser filmowy i teatralny (współpracował m. in także z Teatrem Śląskim) zawarł w niej bogaty i barwny obraz życia mieszkańców, pełen zdarzeń codziennych i o dziejowym znaczeniu, rejestrujący miejscowe anegdoty i portrety zwykłych ludzi, z których każdy ma swoją niepowtarzalną historię wartą upamiętnienia. Powstała w ten sposób fascynująca i gęsta od wydarzeń opowieść o miejscu bliskim sercu głównego bohatera, jego „Piątej stronie świata”.

Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych, tajemniczych i fascynujących ludzkich historii.

Ceny Biletów

OBSZAR I
PARTER I-VI RZĄD
60 zł normalny / 45 zł ulgowy

OBSZAR II
PARTER VII-XII RZĄD
I BALKON I-II RZĄD
LOŻE I RZĄD
45 zł normalny / 35 zł ulgowy

OBSZAR III
I BALKON III-V RZĄD
LOŻE II RZĄD
II BALKON I-II RZĄD
30 zł normalny / 25 zł ulgowy

OBSZAR IV
II BALKON III-VII RZĄD
25 zł normalny / 20 zł ulgowy

ORKIESTRON
40 złSpektakle szkolne:
Parter- 25 zł
I balkon, loże II, balkon - 20 zł

POPOŁUDNIÓWKI – wybrane spektakle na Dużej Scenie gramy w godzinach popołudniowych, a bilety są wtedy w obniżonej cenie: 35 zł za bilet normalny i 20 zł za bilet ulgowy (parter, I balkon, loże) oraz 20 zł za miejsca na II balkonie.

źródło: www1.teatrslaski.art.pl