25-11-2016

Teatr Korez

Katowice

Teatr Korez

Start
19:00

od 5zł do 10zł


Teatr Korez
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice

Teatr Korez w Katowicach zaprasza Bar poetów - prezentacje poetyckie

BAR POETÓW – prezentacje poetyckie
Występują: HENRI COLE [USA], CHRISTOPHER REID [UK], ANNA-LYNNE WILLIAMS [USA], JACEK GUTOROW, JERZY JARNIEWICZ, RENATA SENKTAS

Imprezie towarzyszy promocja książki Jerzego Jarniewicza "All you need is love. Sceny z życia kontrkultury" (Znak, 2016)

LOTTE KESTNER [USA] – koncert
Miejsce: Teatr Korez, Katowice
bilety: 10 zł, 5 zł (ulgowy)


--------------------------------------------------------------
Po sukcesie zeszłorocznego Baru Poetów zapraszamy na drugą odsłonę międzynarodowych prezentacji poetyckich. Wydarzenie będzie o tyle wyjątkowe, że polscy poeci, którzy w ramach niego wystąpią, są jednocześnie tłumaczami twórczości zagranicznych gości. Jacek Gutorow tłumaczy Henri’ego Cole’a, Jerzy Jarniewicz – Christophera Reida, a Renata Senktas – Annę-Lynne Williams.

Christopher Reid
Przedstawiciel tzw. „Szkoły Marsjan”, która za cel postawiła sobie poetyckie uniezwyklanie rzeczywistości. Urodził się w Hongkongu, ukończył Uniwersytet Oksfordzki. Na swoim koncie ma kilkanaście tomików poezji, adresowanych zarówno do dorosłego czytelnika, jak i do dzieci.

Henri Cole
Poeta, pedagog, edytor. Urodzony w Japonii, wychowany w Stanach Zjednoczonych. W latach 1982–1988 dyrektor promującej poezję organizacji The Academy of American Poets. Opublikował dziewięć tomików poezji. Obecnie wykłada na Claremont McKenna College.

Anna-Lynne Williams
Poetka, piosenkarka, gitarzystka, członkini zespołu Trespassers William, występująca również ze swoim solowym projektem Lotte Kestner. Pojawiła się również na albumie „Push the Button” Chemical Brothers. Jako poetka wydała dwa tomiki: „Split Infinitive” oraz „In the Night I Go Sailing”.

Jacek Gutorow
Krytyk literacki, naukowiec, tłumacz, poeta. Pracuje w Instytucie Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim. Zadebiutował w 1993 roku, od tego czasu wydał cztery tomy poezji. W 2009 nominowany do nagrody Nike za zbiór „Inne tempo” (2008).

Jerzy Jarniewicz
Poeta, tłumacz, wykładowca akademicki. Profesor specjalizujący się w literaturze angielskiej, związany z Uniwersytetem Łódzkim i Uniwersytetem Warszawskim. Wiceprzewodniczący Rady Programowej Narodowego Centrum Kultury. Na swoim koncie ma trzynaście tomików poezji i kilkadziesiąt publikacji krytycznoliterackich, naukowych oraz przekładów.

Renata Senktas
Poetka i tłumaczka. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. W 2011 roku była nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” za swój debiutancki tomik „Bardzo”. W tym roku ukazał się drugi zbiór poezji jej autorstwa "Clarity".

LOTTE KESTNER [USA] – koncert
Solowy projekt muzyczny Anny-Lynne Williams, w którym artystka łączy swoją shoegaze’ową przeszłość z folkowymi inspiracjami. Jako Lotte Kestner zadebiutowała w 2008 roku albumem "China Mountain". Trzy lata później opublikowała album z coverami pod tytułem "Stolen", a w roku 2013 powróciła z oryginalnym materiałem na płycie "The Bluebird of Happiness". W sieci można odnaleźć również kilka jej nieoficjalnych wydawnictw z coverami i autorskimi utworami. Furorę zrobiła jej wersja hitu "Halo" Beyoncé.


źródło: www.korez.art.pl