30-11-2016

Moja ABBA

Katowice

Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego

Start
19:30

od 30zł do 35zł

Scena w Malarni


Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego
Rynek 10
Katowice

Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego w Katowicach Moja ABBA

"Moja ABBA" jest o majstrowaniu przy marzeniach. O muszce, której się udało wyrwać z pajęczej sieci. Jest też o wielkiej miłości, dla której traci się głowę. Jest szybowiec, na którym chce się ze swoim chłopakiem lecieć na koncert ABBY w czasach zadym. Bo każdy w kieszeni ma taki szybowiec. Oczywiście jest ABBA, która śpiewa bez opamiętania w głowie, jak wspomnienie pierwszych randek pod blokiem i Studia 2, które robiło krecią robotę technicznym od żelaznej kurtyny.
"Moja ABBA" to napisana białym wierszem historia kobiety w wieku średnim, która w 1976 roku obejrzała w Polsce koncert kultowej grupy estradowej ze Szwecji i uległa tak wielkiej fascynacji jej muzyką, że stale ją wyśpiewuje, a nawet pragnie uciec z kraju do Skandynawii szybowcem
Mój dom rodzinny w Rzeszowie to był socrealistyczny blok. Pamiętam, że mama przyniosła kiedyś zakupioną spod lady płytę ABBY, na okładce której zespół pozował w Rolls-Royce, a ja, ośmiolatek, zapytałem wtedy: czy to raj?

ABBA uważana jest za jedną z najbardziej kasowych grup popowych XX wieku. Zespół koncertował i nagrywał w latach 1973-82, sprzedał ponad 370 mln płyt. Zyskał międzynarodową popularność dzięki chwytliwym utworom z prostymi tekstami. Nazwa ABBA jest akronimem utworzonym z pierwszych liter imion członków zespołu: Anni-Frid (Lyngstad), Benny (Andersson), Bjorn (Ulvaeus) i Agnetha (Faltskog), którzy tworzyli dwie pary małżeńskie.


Cena biletów:
normalne: 35zł
ulgowe: 25zł
Źródło: www1.teatrslaski.art.pl