06-11-2016

Śmieszny staruszek

Katowice

Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego

Start
19:00

od 20zł do 30zł

Scena Kameralna


Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego
Rynek 10
Katowice

Teatr Śląski zaprasza na : Śmieszny staruszek

ŚMIESZNY STARUSZEK
„Ten dzień, w którym zdałem sobie sprawę, że nigdy nie będę Napoleonem, był w moim życiu chyba najważniejszym dniem. Potem zaczęła się już tylko wegetacja.”

Na granicy halucynacji i snu pewien staruszek inscenizuje własny proces, bluźni, urąga i prowokuje. W błyskotliwym monologu „Śmiesznego staruszka” napisanym przez Tadeusza Różewicza w 1964 roku bohater gra, bawi się w teatr, kluczy wciąż w zeznaniach. Do końca nie widomo czy to spowiedź z prawdziwego mrocznego występku, czy po prostu ze starczej samotności. Długi monolog o przegranym życiu na Scenie Kameralnej wypowie Bernard Krawczyk, legenda śląskiego teatru i filmu, aktor nieustannie podejmujący nowe artystyczne wyzwania.

Monodram reżyseruje Ewa Wyskoczyl, a przedstawienie powstaje w koprodukcji z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu i jest częścią wydarzeń wrocławskiej rezydencji Europejskiej Stolicy Kultury. Realizacja „Śmiesznego staruszka” w Teatrze Śląskim została wybrana w konkursie do finałowej piątki.

Celem teatralnego projektu wtw://strefy_kontaktu 2016_koprodukcja jest pokazanie fenomenu Wrocławia jako miasta, w którym powstawały i były realizowane ważne zjawiska polskiego dramatu współczesnego – utwory Helmuta Kajzara, Tymoteusza Karpowicza i Tadeusza Różewicza – oraz próba podjęcia i rozwinięcia tej tradycji poprzez inicjowanie twórczości dramaturgicznej.

Bilety normalne:
35 zł
Bilety ulgowe:
30 zł

źródło: www.teatrslaski.art.pl