20-04-2015

Przygody Tomka Sawyera

Warszawa

Teatr Palladium

Start
12:00

...


Teatr Palladium
Złota 9
Warszawa

Przygody Tomka Sawyera -PALLADIUM

Poniedziałek, 20. kwietnia 2015, 09:00

Zespół Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna nigdy nie zapomina o widzu młodym. Każdy sezon teatralny przynosi kolejną, nową propozycję z kanonu lektur szkolnych. Ponadczasowe, świetnie przyjmowane przez każde pokolenie dzieło Marka Twaina zainauguruje od września 2010 r. spotkania młodzieży szkół podstawowych z teatrem.
Wartka, pełna napięć akcja, obfitująca w zaskakujące, nieoczekiwane zwroty – toczy się w małym miasteczku nad rzeką Missisipi. Tematem powieści są przygody tytułowego bohatera, Tomka i jego przyjaciół ; ich dorastanie, szkolne miłostki, a także barwne, chwilami przerażające przygody chłopców. Sprytny i inteligentny Tomek Sawyer działa często pod wpływem emocji i bujnej wyobraźni, jednak zawsze szanuje przyjaźń i dla przyjaciół zdolny jest do wyrzeczeń. Odwaga i szlachetność pomaga mu radzić sobie z problemami, jakie przynosi dorastanie w codzienności małego miasteczka.
W tej realizacji scenicznej marzenia bohaterów podkreślają melodyjne piosenki. Pozornie zaś oszczędna dekoracja, uczy młodego widza, kochającego bawić się w teatr, jak w łatwy sposób można wykreować nową przestrzeń sceniczną z istniejących poprzednio elementów dekoracji (na przykład przemiana malowanego płotku w cmentarz z nagrobkami, czy ławek szkolnych w statek piracki) i stworzyć nowe znaki oraz przenieść się w inne miejsce i czas.

Serdecznie Zapraszamy!

Czas trwania spektaklu: 1 godzina 40 min
Adaptacja i reżyseria: Bogdan Kokotek
Teksty piosenek: Lena Pesak
Muzyka: Zbigniew Siwek
Kostiumy: Agata Hladikowa
Współpraca choreograficzna: Patrycja Bochenek, Irena Kaleta

Obsada:
Tomek Sawyer: Mateusz Wądrzyk
Sid Sawyer: Dariusz Waraksa
Joe Harper: Jakub Tomaszek
Huck Finn: Grzegorz Widera
Emmy Lawrence: Malina Chojecka
Becky Thatcher: Joanna Gruszka
Ciocia Polly: Anna Paprzyca
Pani Harper: Halina Pasekova
Sędzia Thatcher: Ryszard Malinowski
Dyrektor: Ryszard Pochroń
Dr Robinson: Jakub Tomaszek
Woźny: Ryszard Pochroń
Włóczęga: Mariusz Osmelak

źródło: http://www.palladium.art.pl/