25-08-2018

BALTOW

Bałtów

Bałtów

Start
13:00

Więcej informacji wkrótce!


Bałtów
Bałtów 8a
Bałtów

BAŁTÓW OPEN AIR 2018!

"Nie da się ukryć, że naszemu regionowi potrzebny jest festiwal muzyki niezależnej z prawdziwego zdarzenia. Impreza, która zintegruje fanów ciężkich (ale nie tylko) brzmień. Potrzebne jest wydarzenie pod gołym niebem, na którym usłyszymy czołówkę polskich i zagranicznych wykonawców, którzy do tej pory omijali nasze województwo. Chodziły słuchy, że województwo świętokrzyskie jest uwstecznione kulturalnie. My udowodnimy, że jest inaczej. Panie i Panowie... Oddajemy Wam Bałtów Open Air, którego pierwsza edycja odbędzie się 25 sierpnia 2018 na "Okręglicy" w Bałtowie, na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego."

Zachęcamy też do śledzenia naszej strony na FB - Bałtów Open Air.

LINE-UP:

1. ?
2. ?
3. ?
4. SUNNATA (doom / sludge / metal)

Świeżo po wydaniu swojego najnowszego albumu "Outlands" warszawiacy po raz pierwszy odwiedzą województwo świętokrzyskie! Jak sami siebie określają grają "rytualny doom metal" i dzięki połączeniu ciężkich sludgowo-doomowych kompozycji z rytualnym mistycyzmem tworzą projekt niepowtarzalny i doceniany na całym świecie. Na koncie mają obecnie 3 albumy studyjne i przejechane setki kilometrów po świecie.

LINKI:
FACEBOOK: http://facebook.com/sunnataofficial
BANDCAMP: http://sunnataofficial.bandcamp.com/
INSTAGRAM: http://instagram.com/sunnata_doom

5. ?

6. MINETAUR (southern / death / metal)

Jeden z najciężej i najsolidniej pracujących zespołów odwiedzi ponownie powiat ostrowiecki. Zasłynęli świetnie przyjętym koncertem rok temu, na którym pokazali światową klasę grania metalu! Wybuchowa mieszanka południowoamerykańskiego bujającego metalu z naszych rodzimym, szorstkim death metalem a wszystko to okraszone szczyptą sludge. Bez zastanowienia wybór padł na ten zespół. Panie i Panowie - przed Państwem MINETAUR!

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Minetaurband/?ref=br_rs
BANDCAMP: https://minetaur.bandcamp.com/

7. ?
8. ?
9. ?
10. ?

11. BLACK TUNDRA (doom / sludge / metal )

Potężny a zarazem klimatyczny projekt sludgowo-doomowy. Po przesłuchaniu ich debiutanckiej płyty, słuchacz czuje się jakby jednocześnie został rozjechany kilkutonowym walcem, a z drugiej strony oddaje się głębokiej refleksji. Zespół, który wstrząsnął w zeszłym roku rodzimą sceną metalową zawita do naszego województwa po raz pierwszy!

FACEBOOK: https://www.facebook.com/BlackTundraBand/
BANDCAMP: https://blacktundra.bandcamp.com/

12. ONLY SONS (hard rock / rock'n'roll)

Najmłodsza załoga na tym festiwalu, ale złożona z doświadczonych zawodników. W tym roku wydali debiut i pozbierali kilkanaście bardzo dobrych opinii. Ich muzykę bardzo ciężko sklasyfikować rock'n'roll spotyka hard rock, który spotyka metal. Często porównywani do Mastodona. Najlepiej po prostu ich posłuchać:

BANDCAMP: https://onlysonspoland.bandcamp.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/OnlySonsPoland/

Wydarzenie połączone będzie ze zlotem pojazdów dawnych organizowanym przez Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych - SINGIEL. Będziecie mogli podziwiać auta klasyczne i nietypowe na terenie festiwalu.

Dodatkowo oprócz muzyki:

1. Darmowe pole namiotowe na terenie festiwalu
2. Kąpielisko "Kamienne Oko"
3. Pełna baza gastronomiczna
4. Możliwość skorzystania z tego, co oferuje Bałtowski Kompleks Turystyczny, czyli JuraPark, Oceanarium, Zwierzyniec itp. (pełny wykaz atrakcji oraz cennik dostępne są na stronie https://juraparkbaltow.pl/)KIEDY: 25.08.2018
GDZIE: Okręglica, Bałtów, JuraPark - Bałtowski Kompleks Turystyczny
BILETY: Więcej informacji wkrótce!

Dziękujemy Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg" za wparcie finansowe projektu oraz JuraPark - Bałtowski Kompleks Turystycznyza udostępnienie terenu na którym festiwal będzie się odbywał!
BALTOW