15-12-2015

chlopcy

Kraków

Klub Rotunda

Start
20:00

25 zł -40 zł


Klub Rotunda
Oleandry 1
Kraków

CHŁOPCY KONTRA BASIA „O”

Chłopcy kontra Basia prezentują płytę "O"

To płyta-opowieść.

"O" przywołuje dawne byty, zapomniane istoty, historie z morałem, dawną wizję świata.

Motywy czerpane garściami z ludowych baśni i gawęd układane są w nowej kolejności, parafrazowane, przetwarzane lub stanowią bazę do zupełnie odrębnego snucia opowieści.

Rozsmakowani w minionej kulturze, Chłopcy kontra Basia ubierają słowa we współczesne kompozycje, nadając im aktualny wymiar i sens. Ubogacają swe dotychczasowe brzmienie w partie trąbek, ukulele, fortepianu.

chlopcy

Dryfują pomiędzy archaicznie brzmiącymi melodiami a tanecznym groovem, eksperymentują z barwami, formą, brzmieniem. Pomimo minimalistycznego trzonu - śpiewu, kontrabasu i perkusji - starają się wciąż zachwycać i zaskakiwać - także samych siebie.Posłuchaj opowieści. Jej rytm wyznacza pojawiający się na wiedźmim welonie ścieg.

Tu, w cieniu bliźniaczych gór, dobro i zło łączą się w czułym uścisku. Klątwa przynosi ukojenie, uświęcona woda - zgubę. Posłuchaj opowieści spod czarnego sukna. O wiecznym nigdy, o końcu świata, o niemożliwej miłości. "O".Płyta „O” ukaże się już 11.09.2105 nakładem ART2 Music www.art2music.pl , dystrybucja: Agora S.ASkład zespołu:

Barbara Derlak - śpiew

Marcin Nenko – kontrabas

Mateusz Modrzejewski – perkusja

Łukasz Korybalski - trąbkawww.facebook.com/chlopcykontrabasia