24-09-2015

Kraków

Klub Alchemia

Start
21:00

40zł


Klub Alchemia
..
Kraków

Janusz Radek – Poświatowska

W związku z tak dużym zainteresowaniem koncertem Janusza Radka, postanowiliśmy zagrać dwa razy!

Bilety, które zostały już zakupione, obowiązują na koncert o godzinie 19:00.

Drugi koncert rozpocznie się o godzinie 21:00.

Bilety są już do nabycia na naszej stronie:
http://alchemia.com.pl/program/janusz-radek-poswiatowska-2/

Zapraszamy!


Janusz Radek w bardzo nowoczesnej, wręcz eksperymentalno elektronicznej odsłonie zaśpiewa i zagra swoje utwory do tekstów Haliny Poświatowskiej.

To zupełnie nowe i eksperymentalne oblicze Janusza Radka, wyraz jego aktualnych fascynacji muzycznych, w których bliżej mu do Mikky’ego Ekko i James’a Blake’a, a na pewno dalej do pojęcia poezji śpiewanej. Sam recital mimo wykorzystania wierszy poetki wymyka się pojęciu piosenki literackiej.

Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne elektroniczne brzmienia, podążając nawet w stronę powolnego nastrojowego przestrzennego ambientu.

Wokalista podczas koncertu zagra na instrumentach klawiszowych, wspomagać go będzie znany m.in.: z zespołu Pudelsi, pianista młodego pokolenia- Adam Drzewiecki.

Po raz pierwszy wiersze Poświatowskiej pojawiły się na płycie i koncertach Janusza Radka w 2007 roku. To był debiut autorski Artysty, wsparty w wersji tekstowej kilkoma wierszami Poświatowskiej, a w muzycznej – niezwykłymi aranżcjami Mateusza Pospieszalskiego. Płyta szybko zyskała status złotej, a piosenka Kiedy Umrę Kochanie do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Janusza Radka.

Artysta do Poświatowskiej sięga od dawna. Tomik jej wierszy od 20 lat towarzyszy mu w życiu codziennym. „Jej poezja zastępuje mi iluzję medialną“- podkreśla Artysta.

„Poezję tworzą wizjonerzy, taka była też Halina Poświatowska. Stworzyła niezwykle uniwersalne, mam wrażenie, wiersze, które z jednej strony odrywają mnie od rzeczywistości, a z drugiej w wyjątkowy sposób ją tłumaczą. Wciąż sięgam po Poświatowską, bo jej wierzę. Czuję ponadto ogromną symbiozę mojej muzyki z jej wierszami. W moich utworach zawieram cząstkę tego jej ogromnego pragnienia“– mówi Janusz Radek, dodając, że „tym razem nie usłyszycie Państwo popisów wokalnych, ale piosenki, w których najważniejsza jest treść wierszy Haliny Poświatowskiej“

Sam Artysta zapewnia, że będzie to wyjątkowo emocjonalny wieczór, pełen z jednej strony dwuznaczności i subtelności ale też ironii i przekory z jakiej zarówno poetka, jak i Janusz Radek, są znani.

Bilety 40 zł

Powiązane: