27-04-2017

see

Kraków

Warsztat

Start
20:00

30 zł


Warsztat
Zabłocie 9a/9b
Kraków

LONKER SEE rusza w trasę.

LONKER SEE zagra w kwietniu 8 koncertów. W Krakowie w klubie Warsztat 27 kwietnia projekt wystąpi wraz z PALMER ELDRITCH.

LONKER SEE (Psychedelic / experimental) - Gdynia

http://www.lonkersee.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/LonkerSee/

Projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację.Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu nakładem wytwórni Music Is The Weapon.

"New Motive Power, Part 3"PALMER ELDRITCH - (Trip Rock / Experimental / Abstract Hip Hop) - Kraków

https://www.facebook.com/palmer.eldritch.gj551/
http://soundcloud.com/palmer_eldritch2

Palmer Eldritch to duet producencki złożony z Rafała "Rapha" Samborskiego oraz Piotra "digana" Markowicza. W swoich pierwotnych założeniach łączyli muzykę trip-rockową z post-rockiem, doprawiając to nutką brzmień hip-hopowych. Z czasem lista ich inspiracji zaczęła się poszerzać o kolejne gatunki takie jak ambient, shoegaze, dream-pop, industrial czy glitch oraz breakcore. Ich epka "Hum" została uznana przez serwis T-Mobile Music jedną z najlepszych pozycji ambientowych 2013 roku. Ponadto publikacje na temat grupy znaleźć można było w serwisie cgm.pl czy magazynie Hiro.

Ponadto w bogatej dyskografii muzyków można znaleźć dwa albumy nagrane ze współpracy z wokalistką Justyną Sylwią, epkę oraz longplay z Estragonem - warszawskim poetą i aktywistą, a także ambientowy krążek "Inner City", na którym za wokale odpowiada Ewelina Czarnecka.

Ostatni album grupy "Natural Disaster" ze stycznia 2017, dostępny za darmo w internecie, stanowi połączenie dotychczasowych inspiracji z mocnym naciskiem na progresywność kompozycji, czerpiących z krautrocka i plemiennego grania. Klarowna produkcja sprawia, że udało się osiągnąć zamierzony cel - mimo pozornie panującego spokoju, album wzbudza nieustanne poczucie niepokoju u słuchacza.

Innym aspektem twórczości duetu jest tworzenie muzyki do filmów krótkometrażowych. Ich ostatnim dziełem jest nagranie ścieżki dźwiękowej do animacji "Olbrzym" w reżyserii Marcina Podolca - rysownika, będącego twórcą takich komiksów jak "Fugazi Music Club" i traktującej o Pablopavo powieści graficznej "Dym", stworzonej we współpracy z Marcinem "Flintem" Węcławkiem".

"The Rose, The Phoenix, The Crowned King "