17-04-2019

Kraków

Klub Zaścianek

Start
18:00

35 zł (przedsprzedaż)

45 zł (w dniu koncertu)


Klub Zaścianek
Rostafińskiego 4
Kraków

Nytt Land w Polsce.

Muzyczny projekt Nytt Land, inspirowany tradycyjną muzyką folkową Syberii odprawi w Polsce dwa koncertowe rytuały: 17 kwietnia – Kraków, Zaścianek, 18 kwietnia – Poznań, U Bazyl.

Nytt Land to duo rosyjskich muzyków i historyków, Anatoly i Natalya - na koncertach zagrają oni pełen set na wykonanych przez siebie instrumentach ludowych, których dźwięk połączą ze śpiewem gardłowym, przenosząc publiczność w mroźne i bezludne krajobrazy lodowej tajgi oraz stepów mongolskich.

Kwietniowe koncerty Nytt Land będą pierwszymi klubowymi występami zespołu. W zeszłym roku wystąpili oni na festiwalu Castle Party - wcześniej grali też m.in. na norweskim festiwalu Midgardsblot oraz niemieckim Gothic Wave Treffen. Zespół występował też w Rosji wspólnie z norweską Wardruną. W trakcie kwietniowej trasy Nytt Land promował będzie swój najnowszy, piąty album ";OĐAL", który ukazał się pod koniec zeszłego roku nakładem angielskiej wytwórni Cold Spring.

Promo "OĐAL":Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu) dostępne od przyszłego tygodnia w sprzedaży online oraz w klubach Zaścianek i U Bazyla.