10-11-2015

Kraków

Klub Alchemia

Start
20:00

30/40zł


Klub Alchemia
..
Kraków

RYKARDA PARASOL

Koncert promujący nową płytę Rykardy - "The Color of Destruction"

Najnowszy singiel Rykardy Parasol „The Ruin and the Change” pochodzi z czwartej studyjnej płyty Artystki, nagranej w San Francisco wiosną i latem 2015 roku.

Jak zwykle jest to dzieło w pełni autorskie – Rykarda jako wytrawny singer-songwriter sama pisze teksty, muzykę i produkuje wszystkie albumy.

Album The Color of Destruction jawi się jako swoista antyteza wydanego w 2013 r. Against the Sun, którego tematyka obracała się wokół autonomii jednostki, jej introwertycznych odruchów i pochwały niezależności. Skupienie się na indywidualności znalazło odbicie warstwie muzycznej albumu, surowej, bez zbędnych ozdobników i ograniczonej do podstawowego instrumentarium, w całości nagranego przez Rykardę. W odróżnieniu od swego skromnego poprzednika, nowy album szeroko otworzył podwoje na dźwięki i słowa kipiące do tej pory pod powierzchnią, na to, co ukryte i instynktowne. Oto duende Federico Garcii Lorci w czystej postaci.

Miłość, piękna i burzliwa zarazem, staje się metaforą utraty kontroli i gotowości do wejścia na rzadziej uczęszczane i nie do końca bezpieczne szlaki, bez oglądania się na swój los:

„Some of us glide unsteady oceans
Some of us through the safety of land
Red color stokes our devotion
Seventeen ruins break on the sand”

(An Invitation to Drown)

Zagłębiając się w The Color of Destruction doświadczymy zmian pór roku, podróży przez zimowe krajobrazy, rozświetlone płomieniami ognisk. Zaznamy oczekiwania i doświadczymy nadchodzących zmian. Uczucia straty i tego, co po niej pozostaje – chłodu zimy i płomieni buchających w niebo z otchłani Nocy Walpurgii i z głębin serca.

Rykarda – gitara, voc;
Miłosz Wośko – instr. klawiszowe, bass
Robert Rasz – perkusja, instr. perkusyjne

Bilety 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu

http://www.rykardaparasol.com/


Powiązane: