29-11-2015

Łódź

New York - Klub Muzyczny

Start
21:00

15zł


New York - Klub Muzyczny
Piotrkowska 62, 90-105 Łódź
Łódź

MERY SPOLSKY

MERY SPOLSKY
Mery Spolsky, czyli Maria Żak to dziewczyna z Warszawy, która pisze sobie piosenki i teksty po polsku, aranżuje utwory, projektuje ubrania na scenę i gra na gitarach. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną oraz uczęszczała do średniej szkoły muzycznej na ul. Bednarskiej w klasie skrzypiec.

Rok 2014 okazał się najbardziej owocnym dla jej solowych poczynań, ponieważ w październiku zdobyła drugą nagrodę podczas „Grechuta Festivalu” w Krakowie, a kilka miesięcy później zagościła w gronie finalistów tegorocznego 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej,na którym dostała specjalne, muzyczne wyróżnienie za aranżację i wykonanie piosenki Osieckiej „Kiedy Mnie Już Nie Będzie”. W czerwcu zakwalifikowała się na 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii SuperDebiuty, gdzie wykonała utwór Skaldów „Cała jesteś w skowronkach” i zdobyła nagrodę od SAWP-u za „Najlepszego wykonawcę SuperDebiutów”. Jej druga przygoda telewizyjna odbyła się w październiku podczas festiwalu "Pejzaż Bez Ciebie", na którym zdobyła Nagrodę Główną oraz Nagrodę Publiczności za wykonanie piosenki Marka Grechuty. Występ został wyemitowany na TVP1 i TVPPolonia.

Mery Spolsky wystąpi akustycznie, w duecie z Pawłem Krulikowskim na basie.

NIMFOFUNK
Patryk Młodzianowski - krzyki i wierszyki |
Daniel Ważniak - mandolina elektryczna |
Mateusz Michalczak - kontrabas |
Michał Badzio - kotły |
Jesteśmy uzależnieni od muzyki i gdyby istniał detoks muzyczny to pewnie leżelibyśmy na jednym oddziale. Każdy z nas niesie ze sobą mały bagaż doświadczeń i epizody z innych przygód muzycznych.
Kierują nami bardzo różne inspiracje a nasza muzyka jest efektem połączenia lekcji wyciągniętych z twórczości takich zespołów jak przede wszystkim Red Hot Chilli Pappers i Coma. Tworzymy repertuar autorski, gdyż wyznajemy jedną zasadę; chcemy pokazać Wam co siedzi w nas samych, a nie co potrafimy po prostu zagrać.
W naszej muzyce tym samym znajdziecie bardzo dużo o nas, ale nie zdziwcie się jeśli usłyszycie też coś o sobie...
W kwietniu 2015 roku wydaliśmy naszą pierwszą płytę „Nimfofunk”, którą promowaliśmy na trasie „Trójkąt Tour” w całej Polsce, od Krakowa po Warszawę.

https://www.youtube.com/watch?v=8Hf19IweOKY
https://www.youtube.com/channel/UCCcWlGIEyVbdBH2SjYaOWuQ/videosBilety w cenie 15 zł do nabycia w dniu koncertu