02-12-2015

Poznań

Blue Note Jazz Club

Start
20:00

od 45zł


Blue Note Jazz Club
ul. Kościuszki 76/78
Poznań

Nowe Sytuacje

Ceny biletów:
45 PLN (w przedsprzedaży)
55 PLN (w dniu koncertu)

Bilety na koncert są dostępne na stronach Ticketpro.pl i eBilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów:

http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/rock-pop/1393955--nowe-sytuacje-30-lat-od-wydania-pierwszej-plyty-republika.html

https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=101194

Bilety kolekcjonerskie (w tej samej cenie!) będą dostępne w Klubie Studio (ul. Budryka 4), Klubie Gwarek (ul. Reymonta 17) oraz w Klubie Filutek (ul. Rostafińskiego 10).

***

W 2013 roku minęło 30 lat od ukazania się legendarnej płyty zespołu Republika pt. "Nowe Sytuacje”. Debiutancki album z 1983 roku odniósł gigantyczny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej: umieszczone na nim utwory Arktyka, Śmierć w bikini, Halucynacje, Znak równości momentalnie stały się pokoleniowymi hymnami, nie tracąc przy tym ani trochę na świeżości. Dzięki przemyślanemu, jednorodnemu wizerunkowi (słynne czarno-białe pasy), nowoczesnej, oryginalnej muzyce oraz orwellowskim tekstom Grzegorza Ciechowskiego zespół zaistniał na wiele lat w świadomości odbiorców. Stworzona wówczas konwencja, łącząca ascetyczną formę wyrazu z przejmującymi tekstami do dziś elektryzuje.

Byli muzycy zespołu Republika postanowili przypomnieć tę płytę publiczności na Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskiej Odnowie w grudniu 2013 roku. Poza Sławomirem Ciesielskim, Zbigniewem Krzywańskim i Leszkiem Biolikiem wystąpili: Bartłomiej Gasiul (fortepian) oraz wokaliści Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz, który zagrał również partie na flecie.

Zbigniew Krzywański o projekcie „Nowe Sytuacje”:
W związku z entuzjastycznym przyjęciem koncertu postanowiliśmy przypomnieć (wzorując się na działaniach Petera Hooka and the Light odtwarzającego po kolei płyty Joy Division) tę płytę szerszej publiczności.

W 2014 zespół pojawił się na kilkunastu koncertach w Polsce, rozpoczynając trasę od występu na festiwalu w Jarocinie. Koncert został zarejestrowany i wydany na CD/DVD.

Trasa „Nowe Sytuacje 2014” okazała się dużym sukcesem medialnym i artystycznym, co zachęciło nas do zaprezentowania dalszego dorobku zespołu REPUBLIKA. Na rok 2015 zespół Nowe Sytuacje proponuje koncerty w oparciu o płytę "Masakra”, wzbogacone o największe przeboje Republiki.

Podczas przewidzianego na ponad 90 minut programu będzie można usłyszeć m.in. Odchodząc, Mamona, Raz Na Milion Lat, Prąd, Śmierć w Bikini, Znak Równości, Lunatycy, Arktyka, Śmierć na Pięć, Tak Długo Czekam (Ciało), Zapytaj Czy Cię Kocham, Obcy Astronom, Sexy Doll, Sam na Linie, Kombinat, Zawsze Ty (Klatka) czy Układ Sił.

Do stałego składu oryginalnych Republikanów (Zbyszek Krzywański, Leszek Biolik, Sławek Ciesielski) zaproszeni zostali: Bartek Gasiul (klawisze), Tymon Tymański (wokal) i Jacek Bończyk (wokal).