14-05-2017

oranssi_pl

Poznań

Klub u Bazyla

Start
19:00

Klub u Bazyla
Norwida 18A
Poznań

Oranssi Pazuzu, Cobalt, Entropia w Polsce!

Rok po doskonale przyjętych koncertach, Oranssi Pazuzu wracają do Polski. W maju Finowie zagrają w Krakowie, Gdańsku i Poznaniu, a towarzyszyć im będą Amerykanie z Cobalt oraz polska Entropia.

Left Hand Sounds, Knock Out Productions i B90 prezentują:
Oranssi Pazuzu/Cobalt/Entropia:

12.05 Kraków (Kwadrat)
13.05 Gdańsk (B90)
14.05 Poznań (U Bazyla)

W czasach zacierania się gatunkowych granic, Oranssi Pazuzu są jedną tych formacji, dzięki którym muzyka ekstremalna zrobiła astronomiczny krok naprzód. Jej kolejne albumy, a zwłaszcza wydany 26 lutego 2016 r. „Värähtelijä”, podążają w kierunku, którego nigdy nie można w pełni przewidzieć, za to wrażenie, jakie pozostawiają u słuchacza jest zawsze spektakularne. Nieortodoksyjnie traktowany black metal, space rock, ambient, drone i sludge – to tylko niektóre puzzle tworzące soniczną mozaikę formacji Jun-Hisa. W 2017 r. przypada dziesięć lat działalności Oranssi Pazuzu. To, że rocznica ta pokrywa się ze szczytowym okresem w twórczości Finów, jest znakomitym pretekstem, by sprawdzić ich na żywo.

Värähtelijä to dziwny, groteskowy album, na którym gatunki nakładają się na siebie, a ekscentryczne wybory są zasadą, a nie wyjątkiem. Oranssi Pazuzu wyszli z blackmetalowego pudełka i zagubili się – cudownie i osobliwie – gdzieś pomiędzy niebem i piekłem. (Grayson Haver Currin/Pitchfork)

Finowie bawili się na scenie niczym jacyś alchemicy, którzy na oczach tłumu warzą miksturę, w której mieni się parę rozmaitych składników, oprócz black metalu także rock progresywny, post metal, space rock, psychodelia. (Lesław Dutkowski, Violence Online)

Lahja (oficjalny klip z płyty „Värähtelijä” )

http://youtu.be/Q_lGSUrvWMo

FFO: Beherit, Swans, Darkthrone, HawkwindCobalt to pochodzący z amerykańskiego stanu Colorado duet, dotychczas funkcjonujący głównie jako projekt studyjny. Dorobek grupy, której liderem jest multiinstrumentalista Erik Wunder (Man's Gin), w szczególności płyty takie jak „Eater of Birds” (2007) czy „Gin” (2009), zdefiniowały oblicze współczesnego, alternatywnego amerykańskiego black metalu. Jego otwartą formułę kontynuuje tegoroczny, podwójny album „Slow Forever”, nagrany z nowym wokalistą Charliem Fellem (Lord Mantis). Wiosenne koncerty będą pierwszymi w historii Cobalt zagranymi w Europie. Z tej okazji, zespół poszerzył swój skład. To będzie duże wydarzenie.

„Beast Whip” (audio z płyty „Slow Forever”)

http://youtu.be/0CbeJydbYu0

FFO: Celtic Frost, Neurosis, Blasphemy, Tool


Wszystkie koncerty otworzy Entropia, której wydany na początku 2016 r. drugi album „Ufonaut” uznać można za jedną z najodważniejszych płyt, jakie ukazały się na polskiej scenie metalowej w ostatnich kilkunastu miesiącach. Przyprawiający o zawrót głowy i psychodeliczny lot w nieznane wymiary świadomości – to on jest lejtmotywem twórczości kwintetu z Oleśnicy.

„Fractal” (oficjalny klip z płyty „Ufonaut”)

http://youtu.be/iEwAWF7gj2Y

FFO: substance experience
oranssi_pl