04-10-2018

unnamed

Poznań

Klub u Bazyla

Start
19:00

80 zł przedsprzedaż

90 zł w dniu koncertu


Klub u Bazyla
Norwida 18A
Poznań

Taake, Bölzer, One Tail, One Head i Orkan u Bazyla!

W tym roku zima przychodzi w październiku, z Norwegii. Taake, Bölzer, One Tail, One Head i Orkan zagrają 4 października w poznańskim klubie u Bazyla.

Taake (Bergen, Norwegia)

Autentyczna, rdzennie norweska twórczość Taake nie przestaje cieszyć się szacunkiem fanów Black Metalu i wciąż budzi silne emocje. Formacja, której od ponad dwóch dekad przewodzi obrazoburczy Hoest ma w dorobku siedem albumów i szereg pomniejszych wydawnictw. Ostatnie z nich, płyta „Kong vinter”, miało premierę pod koniec zeszłego roku. W październikowy wieczór, koncert Norwegów ściągnie nad Poznań mrok północnych lasów roztoczy aurę rodem z Bergen, w którym nieustannie płaczą niebiosa.

FB: https://www.facebook.com/taakeofficial/

„Nordbundet”:Bölzer (Zurich, Szwajcaria)

Duet, który za sprawą debiutanckiej Epki „Aura” (2013) wziął szturmem światową scenę ekstremalną, dając jej jeden z najbardziej przebojowych utworów - „Entranced by the Wolfshook”. Szwajcarski Bölzer miał okazję już kilkakrotnie gościć w naszym kraju, w tym m.in. na wspólnych koncertach z Triptykon, Behemoth i Deströyer 666. Debiutanckim albumem „Hero” (2016), KzR i HzR udowodnili swoją twórczą odrębność, proponując autorskie zderzenie black i death metalu, emanujące pierwotnym, szamańskim transem i nie wzbraniające się przed wycieczkami w psychodeliczne rejony.

FB: https://www.facebook.com/erosatarms/

„Entranced by the Wolfshook” (Live):One Tail, One Head (Trondheim, Norwegia)

Jeden z najbardziej wyrazistych przedstawicieli prężnie działającej sceny Nidaros (dawna nazwa Trondheim). Choć w dorobku mają zaledwie dwie demówki i krótkie epki, One Tail, One Head generują magnetyzm większy niż dziesiątki współczesnych im zespołów. Skąpany we krwi miks black metalu, rock'n'rollowego szaleństwa i punkowej bezczelności znalazł już legiony zwolenników w Europie i Ameryce. Pora, by po dwóch koncertach z Mgłą w Krakowie po raz kolejny zapłonęła Wielkopolska. Nie będzie to trudne, tym bardziej, że na koncercie OTOH promować będą swój długo oczekiwany płytowy debiut.

FB: https://www.facebook.com/onetailonehead/

„Firebirds” (z nadchodzącej płyty):

unnamed

Taake
Bölzer
One Tail, One Head
Orkan
4.10. Poznań, Klub u Bazyla

Bilety:

– 70 zł (limitowana pula, do 13 maja lub do wyczerpania tylko na lefthandsounds.org)

– 80 zł (przedsprzedaż w sieci Eventim.pl oraz na lefthandsounds.org)

– 90 zł (w dniu koncertu)