27-10-2016

TEN YEARS AFTER

Poznań

Eskulap Akademickie Centrum Kultury

Start
20:00

od 80zł do 135zł


Eskulap Akademickie Centrum Kultury
ul. Przybyszewskiego 39
Poznań

TEN YEARS AFTER

Nagranie z Festiwalu Woodstock - „ Goinhome” przeszło do historii. Ta ponad 11 minutowa sekwencja z występu Ten Years After jest jednym z najczęściej pokazywanym fragmentem festiwalu.

28 października w Gdańskim Klubie Parlament wystąpi TEN YEARS AFTER . Grupa zagra również 29 października w klubie Alibi we Wrocławiu, 30 października w klubie Rotunda w Krakowie i 27 października w klubie Eskulap w Poznaniu.BILETY


29.10.2016
Klub Alibi, Wrocław
- 100zł - w przedsprzedaży
- 115zł - w dniu imprezy

28.10.2016
Klub Parlament, Gdańsk
- 100zł - w przedsprzedaży
- 115zł - w dniu imprezy

30.10.2016
Klub Rotunda, Kraków
- 80zł - w przedsprzedaży
- 100zł - od 1 czerwca
- 115zł - od 16 października

27.10.2016
Klub Eskulap, Poznań
- 80zł - w przedsprzedaży
- 95zł - od 1 czerwca
- 115zł - od 16 września
- 135zł - od 16 października

O Artystach


Nagranie z Festiwalu Woodstock - „ Goinhome” przeszło do historii. Ta ponad 11 minutowa sekwencja z występu Ten Years After jest jednym z najczęściej pokazywanym fragmentem festiwalu.
Dla wielu wykonawców zagranie na Festiwalu Woodstock stało się przepustką do wielkiej kariery. Tak było w przypadku Carlosa Santany, Joe Cockera i TEN YEARS AFTER. Nazwani później jeżdżącą szafą grającą (ze względu na niekończące się trasy koncertowe) Brytyjczycy pokazali amerykanom swój sposób widzenia bluesa, rock-bluesa, boogie oraz swingowania. Alvin Lee i koledzy doskonale odnaleźli się na amerykańskim rynku. W krótkim czasie stali się w atrakcją koncertów klubowych a później super gwiazdą festiwali muzycznych. Płyty sprzedawały się doskonale a utwór „ Lovelike a man” stał się ich następnym mega przebojem. Szybkość gry na gitarze Alvina lee postawiła go w grupie super gitarzystów. Ale i pozostali muzycy zostali zauważeni przez fanów i krytykę muzyczną. Bo T Y A w latach 1967 - 1976 to Alvin Lee – gitara, śpiew: Leo Lyons - genialnie brzmiący baas, instrumenty klawiszowe to Chick Churchil - potęga brzmienia i wspaniałe solówki - z elementami jazzu i boogie. Skład dopełnia szalejący na bębnach Riclee.
Tak było do pierwszego krysysu w grupie. W roku 1977 troku. Alvin Lee powołuje kolejno do życia Ten Years Later oraz Alvin Lee Company. A od roku 1980stanal na czele grupy Alvinn Lee Band. Wielkich sukcesów nie osiągnał, ale co trzeba podkreślić jest wiele utworów z tego okresu które pozostają w pamięci. Natomiast koledzy z grupy po wielu próbach negocjacji z Alvinem postanowili dalej działać pod szyldem T YA. Dokoptowano nowego gitarzystą. Joe Gooch podobnie śpiewał i potrafi grać równie szybko jak Alvin. Niestety 5 lat temu basista Leo Lyons i Joe Gooch odeszli od zespołu by założyć nowy zespól - formację H S S.
To zaowocowała kolejną rotacją w grupie.
Do zespołu doszedł genialny basista Colin Hodkinson. Lista zespołów i muzyków z którymi współpracował jest obszerna (Aleksisem Kornerem, Peter Green , Coleseum, Chris Rea, John Lord trio, BackDoor ) Miejsce przy mikrofonie z gitarą w dłoniach zajął Marcus Bonfanti. Jest laureatem British Blues Award. A sposób gry i śpiewu winien zadowolić najbardziej ortodoksyjnie nastawionych fanów talentu Alvina Lee.
Zmiany personalne nie zmieniły charakteru wykonywanej przez zespól muzyki. To w dalszym ciągu pełna pasji i energii grająca blues-rocka grupa. Wykonują stare przeboje zespołu dodając do nich więcej bluesowgo smaczku a partie bassu są ozdobą każdego utworu. Jeden z dziennikarzy wiele lat temu napisał - od kiedy usłyszałem grę Colina Hodkinsona zrozumiałem dlaczego Fender produkuje gitary.
To będzie sentymentalna uczta dla tych co pokochali blues-rocka wiele lat temu i do dnia dzisiejszego ten gatunek muzyczny jest ich ulubionym. Bo TEN YEARS AFTER to żywa legenda tego gatunku.

źródło: materiały organizatora

Powiązane: