08-07-2016

Youth Novels & Swiernalis

Poznań

Stary Rynek

Start
18:00

informacja wkrótce


Stary Rynek
Poznań
Poznań

Youth Novels & Swiernalis

Lato na płycie Starego Rynku zapowiada się w tym roku niezwykle upalnie i to nie tylko za sprawą pogody. Przez dwa miesiące Poznań opanuje seria muzycznych uniesień. Pod gołym niebem mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą mogli podziwiać młodą polską alternatywę z głównym naciskiem na poznańskich twórców. Poniżej prezentujemy dokładny harmonogram koncertów. Do zobaczenia na miejscu!

8 lipca- Fontanna Apolla
18:00 -18:40 - Youth Novels
19:00 -19:40 - SWIERNALIS
20:00 - zakończenie imprezy

Youth Novels
Chociaż swoją przygodę z muzyką zaczęli już kilka lat temu, to dopiero teraz młodziutki duecik Youth Novels wypływa na głębokie wody. Najbliżej im do alternatywy, folku i indie- popu. Mimo krótkiego stażu mogą pochwalić się m.in. występem na Inea Spring Break Festiwal, a to dopiero początek. Zespół z Wągrowca już 28 czerwca wystąpi przed OH Wonder w gdyńskim klubie Ucho a dwa dni później zagra w ramach Open'er Festival.SWIERNALIS to Paweł Swiernalis, twórca tekstów i muzyki. Młody, nonszalancki elegant- songwriter śpiewający historie o życiu, nocnych przygodach i trudnych relacjach męsko- damskich.
Dźwięki zapętlonej gitary, elektroniki, chorów i wibrującego, niskiego wokalu Pawła przyrównywane są do koncertów Nicka Cave, Toma Waitsa, czy też Morphine, a teksty przywołują opowieści, których nie powstydziliby się najlepsi story-tellerzy. Od 2013 roku i wydania własnym sumptem albumu „Thrill-seekers, Pubcrawlers & Shoplifters”, SWIERNALIS zagrał ponad 100 koncertów, zarówno na dużych scenach: Halfway Festival, Spring Break Showcase, Suwałki Blues Festival, Wrocław Asymmetry Festival, Opole Songwriters Festival, jak i dziesiątki indywidualnych koncertów w całej Polsce. Do swoich wyjątkowych występów zalicza również solowy koncert na Zandari Festa w Seulu, w Korei Południowej. Na początku 2016 roku skończył pracę nad nowym albumem, który ujrzy światło dzienne na przełomie września i października tego roku.źródło:materiały organizatora