15-11-2019

Praga

MeetFactory

Start
19:00

650 koron czeskich

690 koron czeskich


MeetFactory
...
Praga
Czechy

Mayhem i Gaahls Wyrd zagrają w Pradze.

15 listopada w Pradze w klubie MeetFactory zagrają Mayhem, Gaahls Wyrd i Gost. Mayhem wystąpi w ramach trasy promującej nowy album "Daemon", która na tym etapie omija Polskę - Mayhem zobaczymy dopiero 28 sierpnia na festiwalu Metalmania w Warszawie.

Bilety: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/255
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1151851331653585/
Wyjazd z Polski: https://www.facebook.com/events/2554893497901777/
Mayhem – norweska grupa muzyczna wykonująca black metal, zaliczana do prekursorów gatunku. W początkowym okresie działalności utożsamiana z nurtem satanizmu teistycznego. Zespół powstał w Oslo w 1983 roku z inicjatywy gitarzysty Øysteina „Euronymousa” Aarsetha, do którego dołączyli dwaj szkolni koledzy, perkusista Kjetil Manheim i Jørn „Necrobutcher” Stubberud grający na gitarze basowej[5]. Inspiracją dla nazwy zespołu był utwór brytyjskiego zespołu Venom pt. „Mayhem with Mercy”.

W 1993 roku zespół został rozwiązany w wyniku morderstwa Aarsetha - lidera i założyciela Mayhem. Grupę ponownie reaktywowano w 1995 roku z udziałem gitarzysty Rune „Blasphemera” Eriksena. Na przestrzeni lat w zespole występowało kilkunastu muzyków, jednak mimo częstych zmian utrzymał łatwo rozpoznawalny styl oparty na szybkich partiach perkusji oraz nisko strojonej gitarze basowej.

Z zespołem były związane organizacje okultystyczne Inner Circle, którą założył Aarseth oraz Outer Circle założona przez fanów zespołu, będące odpowiedzialne w dużym stopniu za falę przemocy oraz przestępstw na tle antyreligijnym, w tym podpalenia kościołów luterańskich, jaka miała miejsce na początku lat 90. XX wieku w Norwegii.

Źródło: Wikipedia.