11-05-2017

oranssi_praha

Praga

Futurum Music Bar

Start
20:00

200 koron

250 koron


Futurum Music Bar
Bar Zborovská 7
150 00 Praga
Czechy

Oranssi Pazuzu zagrają także w Czechach!

Oranssi Pazuzu zagrają w Czechach. 11 maja Finowie wystąpią w Pradze w klubie Futurum. Supporty: Cobalt i Demimonde

W czasach zacierania się gatunkowych granic, Oranssi Pazuzu są jedną tych formacji, dzięki którym muzyka ekstremalna zrobiła astronomiczny krok naprzód. Jej kolejne albumy, a zwłaszcza wydany 26 lutego 2016 r. „Värähtelijä”, podążają w kierunku, którego nigdy nie można w pełni przewidzieć, za to wrażenie, jakie pozostawiają u słuchacza jest zawsze spektakularne. Nieortodoksyjnie traktowany black metal, space rock, ambient, drone i sludge – to tylko niektóre puzzle tworzące soniczną mozaikę formacji Jun-Hisa. W 2017 r. przypada dziesięć lat działalności Oranssi Pazuzu. To, że rocznica ta pokrywa się ze szczytowym okresem w twórczości Finów, jest znakomitym pretekstem, by sprawdzić ich na żywo.
Värähtelijä to dziwny, groteskowy album, na którym gatunki nakładają się na siebie, a ekscentryczne wybory są zasadą, a nie wyjątkiem. Oranssi Pazuzu wyszli z blackmetalowego pudełka i zagubili się – cudownie i osobliwie – gdzieś pomiędzy niebem i piekłem.
(Grayson Haver Currin/Pitchfork)

Finowie bawili się na scenie niczym jacyś alchemicy, którzy na oczach tłumu warzą miksturę, w której mieni się parę rozmaitych składników, oprócz black metalu także rock progresywny, post metal, space rock, psychodelia.
(Lesław Dutkowski, Violence Online)

Lahja (oficjalny klip z płyty „Värähtelijä” )
http://youtu.be/Q_lGSUrvWMo
FFO: Beherit, Swans, Darkthrone, Hawkwind
Fb: www.facebook.com/Oranssi-pazuzu-58437793552

Cobalt to pochodzący z amerykańskiego stanu Colorado duet, dotychczas funkcjonujący głównie jako projekt studyjny. Dorobek grupy, której liderem jest multiinstrumentalista Erik Wunder (Man's Gin), w szczególności płyty takie jak „Eater of Birds” (2007) czy „Gin” (2009), zdefiniowały oblicze współczesnego, alternatywnego amerykańskiego black metalu. Jego otwartą formułę kontynuuje tegoroczny, podwójny album „Slow Forever”, nagrany z nowym wokalistą Charliem Fellem (Lord Mantis). Wiosenne koncerty będą pierwszymi w historii Cobalt zagranymi w Europie. Z tej okazji, zespół poszerzył swój skład. To będzie duże wydarzenie.
„Beast Whip” (audio z płyty „Slow Forever”)
http://youtu.be/0CbeJydbYu0
FFO: Celtic Frost, Neurosis, Blasphemy, Tool
Fb: www.facebook.com/COBALT-109020659128531/

Opisy pochodzą z materiałów promo. Knock Out Production.
oranssi_praha