23-08-2017

Czad Festiwal 2017

Straszęcin

Arena Park Straszęcin


Arena Park Straszęcin
...
Straszęcin

Czad Festiwal 2017

Już w sierpniu startuje kolejna edycja Czad Festiwal. W tym roku line-up jest bardzo atrakcyjny, co z pewnością przyciągnie sporą liczbę fanów dobrej muzyki. Na festiwalowych scenach pojawią się m.in. Bastille, The Offspring, Billy Talent, KSHMR, One OK Rock, Blind Guardian, Epica, Steve Aoki i wielu innych. Impreza odbędzie się w dniach 23-28.08.2017Czad Festiwal 2017
Materiały Organizatora


Piąta już edycja festiwalu to doskonała okazja, żeby bliżej przyjrzeć się jego historii. Czad Festiwal pojawił się na muzycznej mapie Polski w 2013 roku. Początkowo dwudniowa impreza gościła wyłącznie polskich artystów, jednak wkrótce wydarzenie zyskało miano jednej z największych imprez muzycznych w południowej Polsce.

Prawdziwym przełomem okazała się edycja 3. Światowej klasy artyści, a wśród nich The Offspring, Gentleman oraz Within Temptation zawładnęli sceną główną. Festiwal odniósł ogromny sukces, zarówno pod względem frekwencyjnym jak i komercyjnym. Ostatnia odsłona Czadu gościła takie gwiazdy jak Nightwish, Alborosie, Hollywood Undead czy Sabaton.


Czad Festiwal 2017
Materiały Organizatora, foto: Patryk Koziara


Czad Festiwal cechuje niespotykana na innych polskich festiwalach mieszanka gatunków. Od rocka przez punk do EDM, od cięższych brzmień do tanecznych rytmów reggae, idealnie wpisujących się w klimat końca lata – każdy znajdzie tu coś dla siebie. I choć wydawałoby się, że reggae, muzyka tak różna od metalu czy punka będzie mocno odstawać od pozostałych gatunków, nic bardziej mylnego. Czad Festiwal jest bodaj jedynym festiwalem, na którym odmienne gatunki muzyczne tak dobrze współgrają w jednym line-up’ie. Tegoroczna, 5 edycja zapowiada się na wielką muzyczną fetę. 5 dni, 5 scen, blisko 50 artystów.

Również poza muzycznie festiwal oferuje sporą ilość atrakcji. Festiwalowe miasteczko każdego roku wypełnione jest po brzegi odjechanymi animacjami, kreatywnymi warsztatami oraz strefami skrytymi w cieniu drzew, w których można zwyczajnie poleniuchować.

Czad Festiwal 2017
Materiały Organizatora, foto: I SHOOT RAW


Czad Festiwal odbywa się w Straszęcinie na Podkarpaciu. Mała, licząca zaledwie 2 tysiące mieszkańców miejscowość na 5 dni zamienia się w prawdziwie muzyczną odyseję. Ogromnym atutem festiwalu jest jego teren – Arena Park – piękny, ocieniony obszar, z przylegającą wyspą z zalewem, który jest w stanie pomieścić nawet 50 tys. osób, a jego infrastruktura pozwala na wydzielenie wielu stref.

Czad Festiwal systematycznie buduje swoją pozycję na rynku polskich festiwali muzycznych. Odważne decyzje artystyczne przysparzają mu nowych odbiorców, także tych z zagranicy, a unikatowy charakter wydarzenia wyróżnia go na tle innych tego typu imprez.

Źródło: Agencja Artystyczna ARENA