16-12-2015

Warszawa

Klub Progresja Music Zone

Start
19:00

75/85zł


Klub Progresja Music Zone
Fort Wola 22
Warszawa

Carnifex, Within The Ruins, Fallujah

Post-rock PL i Avocado Booking mają przyjemność zaprosić fanów ekstremalnych brzmień do warszawskiego Klubu Progresja. 16 grudnia w ramach trasy "Decade Of Despair" na Noise Stage wystąpią zespoły ze światowej czołówki sceny deathcore – Carnifex, Within The Ruins, Fallujah i The Last Ten Seconds Of Life.

CARNIFEX (deathcore/death metal/USA)
https://www.facebook.com/CarnifexMetal
www.youtube.com/watch?v=kOtgze9J708

Carnifex to powstały w 2005 w San Diego kwintet muzyków grających deathcore z elementami death metalu. W ciągu dziesięciu lat swojej kariery stali się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów sceny deathcore.

Debiutowali w 2007 roku EP-ką "Love Lies in Ashes" i niedługo potem albumem "Died In My Arms" idealnie trafiając w okres rozkwitu granego gatunku i wraz z kapelami takimi jak Despised Icon, Suicide Silence i Bring Me The Horizon spopularyzowali go w USA i Europie. Obecnie Carnifex ma na swoim koncie pięć świetnie przyjętych albumów - ostatni z nich to "Die Without Hope" wydany w 2014 roku.

Zespół słynie z różnorodnych i wręcz przebojowych kompozycji jak na bardzo techniczny i momentami syntetyczny gatunek jakim jest deathcore. Jak mało kto potrafi umelodyjnić brutalność, a na żywo jest potężną maszyną wojenną. Po trzech latach przerwy grupa wraca na scenę Progresji w ramach trasy "Decade Of Despair" podsumowującej ich dotychczasową działalność.

WITHIN THE RUINS (deathcore/metalcore/USA)
https://www.facebook.com/withintheruins
https://www.youtube.com/watch?v=AnEbBad_ZHc

Within The Ruins powstało w 2003 roku w Westfield, Masachussets. Od początku istnienia w składzie kapeli obecni są gitarzysta Joe Cocchi i perkusista Kevin McGuill. Obecnie grupa ma w dyskografii cztery studyjne płyty i trzy EP-ki. Ostatnim krążkiem zespołu jest wydany w lipcu 2014 roku album "Phenomena".

Jest on kolejnym krokiem na drodze rozwoju zespołu, który techniczny deathcore łączy z metalcore'em, a do tego wplata w utwory elementy groove-core'u i djentu. - Kiedy wydaliśmy ten album, poczuliśmy że wreszcie znaleźliśmy styl, którego poszukiwaliśmy od czasu założenia zespołu – mówi Cocchi.

Grupa ma na koncie kilka występów w Polsce. W 2012 roku odwiedziła Warszawę razem z Carnifexem, a w styczniu 2015 roku zagrała w stolicy z Aversions Crown i I Declare War.

FALLUJAH (death metal/USA)
https://www.facebook.com/fallujahofficial
https://www.youtube.com/watch?v=cPypRw7yvVQ

Fallujah to niepozorny zespół - poruszaja się płynnie pomiędzy niesłychanie melodyjnym i technicznym black/death metalem, a progrockową elegancja. Ich twórczość charakteryzuje kontrast pomiędzy tą brutalną, nie zostawiającą miejsca na oddech siłą, a melancholijnymi progrockowymi krajobrazami.

Zespół powstał w 2007 roku w San Francisco i dość szybko zdobył sporą rzeszę fanów. Z czasem Fallujah, dzięki muzykalności członków grupy, dbałości o niuanse, precyzji grania okrzyknięto nawet przyszłością muzyki ekstremalnej.

Z pewnością muzycy mogą śmiało patrzyć w przyszłość po wydaniu bardzo dobrego albumu "The Flesh Prevails" i w pełni zasługują na otrzymywane pochwały.

Po wizycie w 2013 roku w Krakowie pora na ich występ w stolicy!

THE LAST TEN SECONDS OF LIFE (deathcore/death metal/USA)
https://www.facebook.com/thelasttensecondsoflife
https://www.youtube.com/watch?v=Rl3C1aemkmc

The Last Ten Seconds Of Life grają od 2010 roku. Po wydaniu dwóch EP-ek i albumu "Invivo [Exvivo]" byli zapraszani na trasy czołowych zespołów gatunku - Thy Art Is Murder, Fit for an Autopsy, Despised Icon, Upon a Burning Body czy Veil Of Maya.

Prezentowany przez nich styl czerpie z hardcore'u, death metalu i nu-metalu stanowiąc świeży powiew na deathcore'owej scenie. Ich najnowszy krążek, "Soulless Hymns" ukazał się w styczniu 2015 roku i zebrał pozytywne recenzje.

W grudniu w Progresji szykujcie się na mroczny, brutalny i agresywny set!

16.12.2015 (środa)
Klub Progresja, Noise Stage (ul. Fort Wola 22)
Carnifex, Within The Ruins, Fallujah, The Last Ten Seconds Of Life
Bilety: 75 PLN (przedsprzedaż) / 85 PLN (w dniu koncertu)
Bilety w przedsprzedaży dostępne w serwisach:
bilety24 - http://bit.ly/carnifexwwa.
ebilet.pl - http://bit.ly/1HLM5Ro
eventim.pl - http://bit.ly/1gKbX9F
bileteriach sieci EMPIK,
na stronie http://www.progresja.com/