19-10-2016

EXPLOSIONS IN THE SKY

Warszawa

Klub Progresja Music Zone

Start
20:00

od 99zł do 119zł


Klub Progresja Music Zone
Fort Wola 22
Warszawa

Explosions In The Sky

W ich utworach dominują melancholijne dźwięki, z narastającym napięciem, przerywane agresywnymi, gitarowymi melodiami. Ostatnie lata w ich wykonaniu to przede wszystkim tworzenie soundtracków do filmów, a na przestrzeni tych lat stworzyli 4 takie albumy.

Agencja P.W. Events serdecznie zaprasza na jedyny w Polsce koncert kultowej formacji post-rockowej Explosions In The Sky! Teksańczycy wracają do naszego kraju po 12 latach przerwy i zagrają dla polskich fanów wyjątkowy koncert, z okazji promocji świeżo wydanego albumu „The Wilderness”, już 19 października w warszawskiej Progresji! Zapowiada się niezwykły spektakl i muzyczna podróż po magicznych dźwiękach z kultowych albumów tego amerykańskiego kwartetu, na czele z najnowszym autorskim dziełem, na które fani czekali 5 lat.

EXPLOSIONS IN THE SKY


Bilety


99zł - http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,355.html
109zł - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, Progresja
112zł - http://www.explosionsinthesky.com/
119zł - w dniu koncertu

O Artystach


EXPLOSIONS IN THE SKY
Ich przygoda rozpoczęła się w 1999 roku w Teksasie, a dzisiaj tak naprawdę każdemu fanowi muzyki post-rockowej nie trzeba szczególnie przedstawiać tego zespołu. Przez 17 lat działalności, z dorobkiem 11 albumów w swojej dyskografii, ugruntowali twardo swą pozycję na scenie post-rockowej. Ten amerykański kwartet zasłynął z tworzenia muzyki instrumentalnej o ogromnym ładunku emocjonalnym. W ich utworach dominują melancholijne dźwięki, z narastającym napięciem, przerywane agresywnymi, gitarowymi melodiami. Ostatnie lata w ich wykonaniu to przede wszystkim tworzenie soundtracków do filmów, a na przestrzeni tych lat stworzyli 4 takie albumy. Najnowszy album „The Wilderness”, który ukazał się 1 kwietnia tego roku, to pierwszy autorski album zespołu od 5 lat. Pomimo że Amerykanie aktywnie działają od 1999 roku, a w 2014 roku nagrali soundtrack do filmu „Manglehorn” z Alem Pacino i Holly Hunter, to ich ostatni autorski materiał studyjny, który nie jest ścieżką dźwiękową, to „Take Care, Take Care, Take Care" z 2011 roku, który dotarł na 16 miejsce listy sprzedażowej w USA i 58 pozycję na analogicznej liście w UK. Fani na całym świecie czekali niecierpliwie na nowy album, aż po 5 latach otrzymali od Teksańczyków 9 przemyślanych kompozycji na „The Wilderness”. Trzymających w napięciu i przenoszących słuchacza w podróż po post-rockowych, wspartych elektroniką, bezdrożach, pozwalających zapomnieć na chwilę o otaczającym nas świecie. W swoim gatunku porównywani są często do takich zespołów jak Godspeed You! Black Emperor czy Mogwai. Za swoją muzykę, która była wykorzystywana w filmach, serialach czy grach komputerowych byli nagradzani na wielu festiwalach, a podczas niezliczonej ilości koncertów mieli okazję dzielić scenę z takimi uznanymi markami jak Nine Inch Nails czy Fugazi. Teraz wracają do Polski po 12 latach - to będzie topowe wydarzenie muzyczne tego roku w naszym kraju dla fanów muzyki alternatywnej!

źródło: materiały organizatora