12-10-2016

Jane Birkin

Warszawa

Hala Koło

Start
18:00

od 150zł


Hala Koło
...
Warszawa

Jane Birkin

Legendarna brytyjska wokalistka i aktorka Jane Birkin wraca do Polski z symfonicznym koncertem z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej. Jedyny koncert w Polsce!

12 października w warszawskiej Hali Koło wystąpi Jane Birkin z programem Serge Gainsbourg Symphonique. Słynna brytyjska aktorka i piosenkarka zaśpiewa piosenki francuskiego kompozytora, scenarzysty, reżysera i piosenkarza Serge’a Gainsbourga z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauza oraz wybitnego japońskiego pianisty i kompozytora, Nobuyuki Nakajimy.

Jane Birkin zaprezentuje symfoniczne aranżancje piosenek francuskiej legendy Serge Gainsbourg’a. Birkin wspomina: „pewnego dnia rozmawiałam z kimś o tym, że Serge ogromnie inspirował się muzyką klasyczną i byłoby wspaniale, gdyby jego teksty zinterpretować symfonicznie. Philippe Lerichomme (wieloletni producent i współpracownik Serge’a Gainsbourg’a) wybrał piosenki i stworzył te aranżacje. Są wręcz magiczne, brzmią tak jak muzyka Mendelssohna czy Messiaena”.

Serge Gainsbourg Symphonique zabrzmiał po raz pierwszy podczas festiwalu Francofolies w Montrealu w czerwcu 2016 roku.

Jane Birkin wystąpiła w Warszawie m.in. na koncercie „Chopin inspiruje Gainsbourga” w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w ramach festiwalu Francophonic wraz z polskimi i francuskimi wokalistami: z trio jazzowym Andrzeja Jagodzińskiego, Andrzejem Smolikiem, Gabą Kulką i Nosfelem. Artyści zaprezentowali utwory Fryderyka Chopina oraz utwory Serge’a Gainsbourga inspirowane twórczością Chopina, dając tym samym okazję do docenienia wpływu polskiego kompozytora na współczesną kulturę popularną.

Birkin, urodzona w 1946 r. w Londynie, od końca lat sześćdziesiątych mieszka we Francji. Na początku swojej kariery aktorskiej wystąpiła w filmie Michelangelo Antonioniego „Powiększenie” (1966), ale tak naprawdę Birkin dla Francuzów odkrył Serge Gainsbourg. Współpraca z Gainsbourgiem przerodziła się w płomienny romans, który stał się legendą dzięki kontrowersyjnej piosence „Je t’aime…moi non plus”. Piosenka została zakazana w wielu krajach oraz oficjalnie potępiona przez Watykan. W 1973 pojawiła się ponownie na ekranach kin jako kochanka Brigitte Bardot w filmie „Gdyby Don Juan był kobietą”. W 1975 zagrała w filmie „Je t’aime…moi non plus” wyreżyserowanym przez Gainsbourga. Była trzykrotnie nominowana do nagrody Cezara. Wydała także kilkanaście płyt. Śpiewa charakterystycznym, nieco dziecięcym głosem, przypominającym szept, z ciągle wyraźnym angielskim akcentem. W 1971 roku Jane Birkin urodziła dziecko Serge’a Gainsbourga, córkę Charlotte, która po latach, śladem matki, została aktorką.

Organizator koncertu: Francophonic we współpracy z Trinity Entertainment oraz Progresja Music Zone.BILETY


Jane Birkin [Wielka Brytania]
12.10.2016r.
Hala Koło, Warszawa
przedsprzedaż - od 150 PLN

Sektor D, płyta - rzędy 10-13, miejsca 1-22 150.00 PLN
Sektor D, płyta - rząd 9, miejsca 1-22 190.00 PLN
Sektor B, płyta - rzędy 9-10, miejsca 15-22 250.00 PLN
Sektor B, płyta - rząd 16, miejsca 1-22 250.00 PLN
Sektor B, płyta - rzędy 9-10, miejsca 1-14 350.00 PLN

Jane Birkin


Źródło:materiały organizatora