10-08-2016

Soulfly

Warszawa

Klub Proxima

Start
18:00

od 69 zł


Klub Proxima
ul. Żwirki i Wigury 99a
02-089 Warszawa

SOULFLY

Agencje P.W. Events i Go Ahead zapraszają serdecznie na koncerty kultowej formacji SOULFLY!

Ekipa Maxa Cavalery wraca do Polski po ostatnich wyprzedanych koncertach we Wrocławiu i w Katowicach. Muzycy tego lata zawitają do nas na 2 koncerty – 8.08 odwiedzą Ucho w Gdyni i 10.08 Proximę w Warszawie.

Zespół będzie promował tymi koncertami swój ostatni album „Archangel”, wydany pod koniec sierpnia 2015, który Cavalera opisuje jako powrót do korzeni Soulfly i Sepultury. To bardzo intrygujący album, w którym Max wybiera się w duchową podróż, aby odkryć to, co możecie usłyszeć na ostatnim krążku grupy.

„To interesująca płyta. Bardzo epicka, mistyczna płyta – Soulfly takich normalnie nie nagrywa. To jedna z tych płyt, która powstaje raz w życiu, album który ma wiele zwariowanych brzmień i bardzo odmiennych wymiarów. Jest bardziej eksperymentalny od reszty. Nadal ciężki w cholerę i bardzo szybki." – komentuje ostatni album studyjny sam Max i dodaje: „uważam, że wiele biblijnych przypowieści świetnie nadaje się jako kanwa dla metalowych utworów. O ile zrobi się to dobrze, efekt może być naprawdę mocny.”. Ich ostatnia wizyta w Polsce pozwoliła wypełnić po brzegi kluby we Wrocławiu i w Katowicach, czy tym razem zostaną równie ciepło przyjęci przez liczną grupę wiernych, polskich fanów?

soulfly


SOULFLY


Soulfly pod wodzą Maxa Cavalery – jednego z najważniejszych frontmanów w historii muzyki metalowej - od osiemnastu lat kroczy swoją ścieżką, umiejętnie wyznaczając trendy i jednocząc fanów death czy thrash, ale i nu-metalu, a nawet muzyki hardcore. Jest to też zespół dużo bliższy korzeniom lidera poprzez liczne nawiązania do duchowości, jak również dźwięków pochodzących z Ameryki Południowej. Taka mieszanka stylów i głęboko zakorzeniony temperament świetnie przekłada się na jakość i żywiołowość koncertów, o czym polscy fani niejednokrotnie mieli okazję się przekonać. Zespół powstał w 1997 roku w Arizonie z inicjatywy Cavalery, który odszedł rok wcześniej z zespołu Sepultura, którego był współzałożycielem. Do 2015 roku ukazało się dziesięć albumów studyjnych Soulfly oraz szereg pomniejszych wydawnictw. Wszystkie płyty biły rekordy popularności na światowych listach sprzedaży, a swoją twórczość zakończyli, póki co, na albumie „Archangel” z 2015 roku. Fani bardzo gorąco przyjęli ostatnie dokonania tego giganta metalu alternatywnego. Sam Cavalera twierdzi, że ostatnia z ich płyt to najbardziej mistyczny i eksperymentalny album, w całym dorobku Soulfly!

https://www.facebook.com/SoulflyOfficial/
http://www.soulfly.com/BILETY


Soulfly

8.08., 19:00
Klub Muzyczny Ucho, Gdynia
support: Calm Hatchery
Bilety:
69 - http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,411.html
79 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, klub Ucho
89 - w dniu koncertu

10.08., 19:00
Klub Proxima, Warszawa
support: Deadpoint
Bilety:
69 - http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,412.html
79 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, klub Proxima
89 - w dniu koncertu

Źródło:materiały organizatora - http://www.pwevents.pl/pl/imprezy,1,519,page=1.html