03-06-2016

ursynalia

Warszawa

Kampus SGGW

Start
12:00

Wstęp wolny!


Kampus SGGW
Nowoursynowska 161
Warszawa

Ursynalia Warsaw Student Festival 2016

Organizatorzy Ursynalia Warsaw Student Festival długo trzymali nas w napięciu, zanim ogłosili pierwszych artystów, którzy zagrają w Warszawie na terenie kampusu SGGW. W tym roku studenci będą mogli bawić się w rytmach disco polo, reggae, hip-hopu i punk rocka. Sprawdźcie kto zagra w Warszawie na początku czerwca!

PROGRAM IMPREZY Ursynalia Warsaw Student Festival:


3 czerwca - PIĄTEK


Tabu
Power Play
KSU
Kazik & Kwartet ProForma
Hungry Hungry Models
Junior Stress
Akcent

4 czerwca - SOBOTA


Vavamuffin
Farben Lehre
Grizzlee/Dryskull
WIXAPOL
Cała Góra Barwinków
TEDE


Ursynalia Warsaw Student Festival odbędą się w dniach 3 - 4 czerwca 2016 roku na terenie Kampusu SGGW / Warsaw University of Life Sciences.

ursynalia


BILETY:


Wszystko co musicie zrobić aby wejść na teren imprezy to:

wygenerować sobie wejściówkę na podstronie: bilet.ursynalia.pl


i w dniu imprezy okazać wygenerowaną wejściówkę w specjalnym punkcie na Kampusie SGGW,

Nowy system wejściówkowy został przygotowany specjalnie na Ursynalia 2016. Wypełnienie formularza na stronie internetowej jest jedynym sposobem wejścia na teren imprezy. Rejestrować się w systemie mogą wszyscy studenci, którzy podadzą swój numer indeksu. Jeżeli nie widzisz na liście swojej alma mater napisz do nas (bilet@ursynalia.pl), a zaktualizujemy listę.

Osoby nie studiujące, zostaną zarejestrowane jako osoby towarzyszące. W momencie rejestracji muszą zadeklarować się, z którym studentem przyjdą na Ursynalia 2016, podając uczelnię i numer indeksu studenta wpisanego już do bazy.

Po poprawnym wypełnieniu formularza generowany jest specjalny kod QR, który należy okazać wraz z legitymacją studencką w specjalnym punkcie na Kampusie SGGW. Tam otrzymacie opaskę i zostaniecie później przepuszczeni przez bramkę wejściową na teren festiwalu.

Do identyfikacji studentom wystarczy ważna legitymacja studencka, pozostali zostaną poproszeni o pokazanie dowodu osobistego. Osoby nieletnie nie mogą uczestniczyć w Ursynaliach 2016.

Jeżeli jesteście zainteresowani festiwalem, oto krótki instruktaż jak wygenerować własną wejściówkę:ARTYŚCI:


Vavamuffin


Vavamuffin od 2003 roku skutecznie łączą Stolicę z raggamuffin. Uczestnicy takich festiwali jak np. Przystanek Woodstock czy Ostróda Reagge Festival mogli się przekonać, że muzyka, która płynie ze sceny potrafi naładować akumulatory pozytywnej energii na długi czas.

vava

Zespół wystąpi 4 czerwca na Głównej Scenie. Obejrzyjcie zapowiedź grupy:Farben Lehre


W tym roku obchodzą 30-lecie założenia zespołu. W czasie swojej kariery nagrali jedenaście studyjnych albumów (w tym ostatni "Projekt Punk" na której zgromadzili najważniejsze piosenki, które zapisały się na kartach historii polskiego punkrocka) oraz zagrali niezliczoną ilość koncertów.

farben

Zespół miał już okazję grać podczas poprzednich edycji Ursynaliów. W tym roku wystąpi 4 czerwca na Głównej Scenie. Obejrzyjcie zapowiedź grupy:Power Play


Od 2003 roku podbijają scenę muzyki dance, dance-pop oraz disco polo. Ich letni koncertowy kalendarz zapełniony jest co do dnia, a rzesza fanów czeka, by usłyszeć ich największe hity. Studenci SGGW na pewno kojarzą ich z imprez otrzęsinowych.

urs2016

Obejrzyjcie filmową zapowiedź zespołu Power Play:Grizzlee/Dryskull


Grizzlee, czyli Kamil Raciborski, podbił scenę reggae w 1997r., kiedy to wraz z Grzegorzem Kaczmarkiem założył pierwszy zespół o nazwie Africonnect. Ten wokalista i tekściarz był długoletnim członkiem znanego zespołu grającego reggae – East West Rockers. Następnie upodobali go sobie hiphopowy, ale w końcu dał upust swoim elektronicznym fascynacjom za sprawą projektu „Mixtura”, którego był inicjatorem.

Obecnie towarzyszy mu DrySkull – producent i kompozytor.

urs2016


Tabu


Gratka dla fanów reagge, którzy cenią sobie na scenie charyzmę. Woodstockowicze na pewno ciepło wspominają ich koncert z 2014 roku, który został wydany jako koncertowy krążek zespołu. Przy mocnym basie oraz energicznej sekcji dętej nie sposób ustać w miejscu. Już od samego wejścia zespołu na scenę widać, że rozbujanie publiczności nie sprawia im żadnego problemu. Przed nami stanie jedna, wielka reagge rodzina, która właśnie tworzy swój czwarty album!

urs2016


Cała Góra Barwinków


Bywalcy wielu festiwali, grali między innymi na Open'erze w Gdyni i dwukrotnie na Woodstocku! Ich znakiem rozpoznawczym jest rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Zespół należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae.

cgb


KSU


Legenda Bieszczad oraz legenda rocka – podczas tego koncertu zgromadzona pod sceną publiczność znów zatańczy w rytmie pogo. Od ponad trzech dekad trzymają w garści punkrockową polską scenę. Główną osią składu jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk, wokalista oraz gitarzysta zespołu. Mimo wielu zmian składu zespołu, wypracowali sobie charakterystyczny styl, który zbliża ich do szeroko pojętego rocka. 11 albumów studyjnych oraz niepisani królowe polskich nagrań bootlegowych – czeka nas naprawdę żywiołowy koncert!


AKCENT


Zespół powstał w 1989 roku. Tworzą go Zenon Martyniuk oraz Ryszard Warot. Ich koncerty porywają tysiące ludzi, a piosenki są puszczane na wielu dyskotekach. W latach 2006-2015 wzrosła popularność zespołu, który do teraz wydaje hit za hitem, m.in.: „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” i „Przez twe oczy zielone”.

akcent


WIXAPOL S.A.


Techno bez napinki? Wixapol to prawdopodobnie jedyne wydarzenie w Polsce, gdzie ci łysi kolesie, których czasem widujesz w tramwaju, bawią się w najlepsze w towarzystwie doktorantek filozofii i rachitycznych studentów ASP. Wixapol nie wyklucza. Wixapol kocha - I-D „Intelirzent dresiarz mjuzik. Rebirth of techno bastardity” - tak opisuje siebie Wixapol, który wystąpi na LechTent Stage.Kazik & Kwartet ProForma


Przed nami wystąpi bezdyskusyjnie jedna z najważniejszych osobowości polskiej sceny muzycznej. Artysta, który zaskarbił sobie rzeszę wiernych fanów, którzy gotowi są podróżować za koncertami po całym kraju. Od lat angażujący się w wiele zespołów oraz projektów jak np. Kult, KNŻ, El Dupa i Zuch Kazik. W tym roku rozpoczęła się realizacja kolejnego albumu Kultu, który jest jednym z czołowych polskich zespołów. Teksty piosenek, które stworzył w przeszłości są wciąż aktualnie.

W marcu 2012 roku podjął się utworzenia kolejnego projektu z Kwartetem ProForma, podczas którego na żywo wykonywali utwory Stanisława Staszewskiego w innej aranżacji niż znaliśmy je do tej pory. Na warsztat wzięli również piosenki m.in. Nicka Cave’a oraz Toma Waitsa. Współpraca nie mogła zakończyć się niczym innym, niż zapisem wspólnej twórczości na dwupłytowym albumie, który został wydany w zeszłym roku.ursynalia


Junior Stress


Kolejny artysta, który przekaże moc energii i niezapomnianych wrażeń to Marcel Galiński, znany jako Junior Stress. Określany mianem „najmłodszego weterana” polskiej sceny sound systemowej. Miłość do muzyki reggae wyniósł z rodzinnego domu, gdzie miał okazję obserwować pierwszy polski sound system – Love Sen-C Music. Po krótkiej przygodzie z hip hopem poświęcił się reggae. Na swoim koncie ma trzy albumy „L.S.M”, „Dzięki” oraz „Sound Systemowej Sceny Syn” i niepoliczalną już liczbę koncertów. Współpracował m.in. z takimi artystami i zespołami jak: Bas Tajpan, Natural Dread Killaz, Sidney Polak, Bob One, EastWest Rockers (Ras Luta), Grubson, Hemp Gru, JWP, Marika, Mesajah, Miuosh oraz De Mono. Jest jednym z najbardziej znanych polskich propagatorów jamajskiej kultury. Dzięki charakterystycznemu wokalowi i umiejętnemu łączeniu stylów: reggae, dancehall, hip hopu oraz rub a dub zjednuje sobie coraz więcej serc.

ursynalia


Hungry Hungry Models


Vogue Italy napisał o nich: The hottest DJs of the moment on musical research and Warsaw nights.
Hungry Hungry Models! grali na wszystkich istotnych polskich festiwalach: Open’erze, Offie, Francophonic, Boogie Brain, Pozytywne Wibracje oraz na czeskiej Elektrz, kręcą najdziksze warszawskie imprezy. Od lat zarażają polską publiczność klubowym eklektyzmem. W swoich setach mieszczą zarówno rave’owe szaleństwo, nubassowy futuryzm, jak i uk garage’ową słodycz czy house’owy Groove. Dwie rzeczy nie zmieniają się nigdy – pozytywna energia i miłość do muzyki.

ursynalia


TEDE


Na ursynaliowej scenie wystąpi warszawski raper, producent, aktor, właściciel wytwórni muzycznej Wielkie Joł i marki odzieżowej PLNY Textylia - TEDE. Jeden z twórców polskiej sceny hiphopowej. Współtwórca legendarnej formacji Warszafski Deszcz.

ursynalia


Źródło:materiały organizatora