08-04-2017

bladeloki

Wrocław

Stara Piwnica

Start
20:00

20 zł

25 zł


Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
Wrocław

BLADE LOKI zagrają w Starej Piwnicy!

Zespół BLADE LOKI zagra 8 kwietnia w klubie muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15.

Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą 25-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej – piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Anety Adamek sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!
Zespół powstał we Wrocławiu w 1992 roku, a już 3 lata później płytą „Młodzież olewa” zapewnił sobie tytuł „Debiut roku”. Kolejne krążki – „Blada płyta” oraz „Psy i koty” – stały się z kolei przepustką do występu na Przystanku Woodstock. Prawdziwy sukces przyniósł muzykom jednak czwarty album „…no pasaran” i to od momentu jego wydania kariera Bladych Loków zaczęła błyskawicznie nabierać tempa. Zespół dwukrotnie pojawił się w programie „Kuba Wojewódzki Show”, a tytułowy utwór z ostatniego wspomnianego albumu można usłyszeć na składance „Bez obciachu” obok kawałków Hey czy Abradaba. Ugruntowana pozycja w czołówce polskich grup alternatywnych stała się motywacją do dalszych działań – w 2009 roku ukazała się piąta płyta „Torpedo Los”, gdzie obok Agaty Polic do współpracy zaproszona została Agnieszka „Majka” Niemczynowska.
Ostatnim jak dotąd studyjnym albumem w dorobku zespołu jest „FRUUU”. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.
W 2014 roku, po 14 latach współpracy, z bladej ekipy odeszła Agata Polic. Jej miejsce zastąpiła Aneta – wulkan energii z mocnym głosem. Obecnie grupa intensywnie pracuje nad nowym materiałem by w 2017 wejść po raz kolejny do studia.
8.04.17 godz.20.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
BLADE LOKI + supporty
bilety: 20 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 25 zł – w punktach sprzedaży, online oraz w dniu koncertu
Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: http://starapiwnica.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

źródło: http://wrockfest.pl/2017/03/13/blade-loki-zagraja-w-starej-piwnicy-08-04-17/