21-04-2017

dezerter

Wrocław

Klub Muzyczny Stary Klasztor

Start
20:00

39 zł

60 zł


Klub Muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1
Wrocław

Dezerter i Włochaty zagrają w Starym Klasztorze!

Wspólny koncert dwóch legend polskiego punk rocka!
21 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze zagrają DEZERTER i WŁOCHATY!


Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.
Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”.
Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych.
Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.
Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas
Włochaty powstał w drugiej połowie lat 80-tych XX wieku pod nazwą Włochaty Odkurzacz
Po zmianach systemowych w Polsce, nastały również zmiany w kapeli. W 1990 do zespolu dołączył Pauluss a nazwa została skrócona o ‚odkurzacza’. W roku 1993 zdobyli wyróżnienie i zagrali na dużej scenie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Ponownie w Jarocinie jako gość Włochaty wystąpił w 2006 roku, a w 2014 dał niezapomniany koncert w Pokojowej Wiosce Kriszny na Woodstocku. Zespół zagrał wiele koncertów na różnych scenach w kraju i za granica, ma też na konceie wspólne występy klasykami gatunku jak: Dead Kennedys, Steve Ignorant (Crass), Conflict, UK Subs, Oi Polloi, Varukers, Chumbawamba czy Citizen Fish.
Włochaty już trzy dekady komentuje otaczającą ich rzeczywistość, czy to w sprawach politycznych czy społecznych. Ma na koncie 7 studyjnych albumów, 1 płytę live, 2 single, kilka winylowych edycji swoich krążków oraz książkę „Dopisać swój wers…” (2007). Ostatnia płyta „Wbrew wszystkiemu” ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Pasażer.
Od zawsze w swoim przekazie bezkompromisowi, związani ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi, praw zwierząt i antifą. Mają na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International , Greenpeace, Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”, Otwarte Klatki czy Fundacja „Inna Przestrzeń” na Rzecz Wolnego Tybetu.
Wiosną grupa rozpoczyna jubileuszową trasę z okazji swoich 30. urodzin.
Obecny skład:
Sylwester Biliński ‘Billy’ – perkusja
Jerzy Zajkowski ‘Jeż’ – bas, śpiew
Piotr Skotnicki ‘Skoda’ – gitara, chórki
Maciej Jarlem ‘Raga’ – śpiew
Paweł ‘Guliwer’ – gitara
21.04.17 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
wROCKfest.pl prezentuje:
DEZERTER
WŁOCHATY
bilety: 39 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl , 45 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 60 zł
Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

źródło: http://wrockfest.pl/2017/01/29/dezerter-i-wlochaty-zagraja-w-starym-klasztorze-21-04-17/
dezerter