18-11-2014

Wrocław

Klub Alibi

Start
19:00

69zł


Klub Alibi
Grunwaldzka 67
Wrocław

Everlast

Everlast - współtwórca legendarnego składu House Of Pain wystąpi z akustycznym koncertem w pięciu miastach.
Swoją muzykę nazywa “hick-hopem”, czyli połączeniem rocka opartego na gitarze akustycznej, blues’a i hip-hopu. Erik Schrody, czyli Everlast – weteran sceny muzycznej, współtwórca legendarnego składu House Of Pain, nieszablonowy artysta łamiący muzyczne tabu i stereotypy – wystąpi po raz kolejny w Polsce.
Everlast w swojej karierze nagrał do tej pory 7 solowych wydawnictw, a ponadto trzy krążki razem z projektem House Of Pain. W 2009 roku światło dzienne ujrzała płyta jego nowego składu La Coka Nostra.
Przełomowy album Everlast “Whitey Ford Sings the Blues”, z którego pochodzi hit „What It’s Like” poznał każdy fan muzyki około hip-hopowej. Artysta nigdy nie bał się eksperymentów, współpracował z muzykami najróżniejszych gatunków, od Ice-T i Snoop Dogga, przez Limp Bizkit, Carlosa Santanę po Madonnę.
Artysta trzykrotnie nominowany był do nagrody Grammy, zdobywając tę statuetkę za piosenkę „Put Your Lights On“, którą nagrał w duecie z Santaną. Tym razem Everlast przyjeźdża do Polski z programem akustycznym. Jak sam mówi: „Moje piosenki powstają w sposób akustyczny, więc taki koncert jest okazją do posłuchania moich utworów w oryginalnych wersjach“. Koncerty w Polsce 2014:
• 14 listopada, piątek, Warszawa, klub Progresja, godz.18.00
• 15 listopada, sobota, Gdańsk, klub Parlament, godz.18.00
• 17 listopada, poniedziałek, Poznań, klub Blue Note, godz.19.00
• 18 listopada, wtorek, Wrocław, klub Alibi, godz.19.00
• 19 listopada, środa, Kraków, klub Fabryka, godz. 19.00