22-10-2015

Fismoll

Wrocław

Klub Eter

Start
20:00

od 35 do 60zł


Klub Eter
Kazimierza Wielkiego 19
Wrocław

FISMOLL

Ceny biletów:
25 PLN (w przedsprzedaży) / 35 PLN (w dniu koncertu)
Bilety są dostępne na stronach Ticketpro.pl oraz Ebilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów:

http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1546988-bezgwaru-fismoll-solo.html
https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=95011

Bilety będą także dostępne w Klubie Studio i Klubie Gwarek.

***

Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących debiutów w roku 2013. Młody artysta to wyjątkowy singer, songwriter i znakomity gitarzysta. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany był przez fanów i dziennikarzy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa. Jego debiutancka płyta „At Glade” (premiera miała miejsce 18.06.2013) znalazła się w 10–tce najlepszych albumów roku wg rankingu Gazety Wyborczej, oraz była nominowana do Fryderyka jako Debiut Roku. Singiel “Let’s Play Birds” był przedpremierowo wyróżniony zostając Piosenką Dnia w radiowej Trójce, z osobistej inicjatywy Marka Niedźwieckiego, a teledysk ma już prawie 2 miliony wyświetleń na YouTube.

Wyjątkowość talentu kompozytorskiego i aranżacyjnego Fismolla podkreślają również znakomici muzycy i dziennikarze, tacy jak Kasia Nosowska, czy Artur Orzech. Mastering płyty i singla to dzieło słynnej Mandy Parnell z Londynu, zachwyconej Fismollem, której znakomite brzmienie znane jest z płyt artystów takich, jak Björk, Sigur Rós, Depeche Mode, Roisin Murphy, Feist, PJ Harvey, Nick Cave, Little Dragon, Múm, Jose Gonzales, Matthew Herbert, Royksopp, Emiliana Torrini, The White Stripes, etc.

Pseudonim Fismoll wziął się z dzieciństwa artysty, który już jako 7-latek zawsze śpiewał sobie coś pod nosem. Jego ojciec, skrzypek ze znakomitym słuchem, zauważył wtedy, że jego syn zawsze śpiewał w tonacji fis-moll. Gdy młody muzyk dorósł, przyjął pseudonim, który dla niego był symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywała.

Artysta ma za sobą występy m.in. na: Open’er Festiwal, Slot Art Festival, Targach Muzycznych Co Jest Grane, Sziget Festival (HU), Eurosonic Noorderslag (NL), a w maju wystąpi podczas festiwalu The Great Escape (UK).źródło: materiały organizatora
bilety: 35 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (balkon): 60 zł