27-10-2015

Marika

Wrocław

Klub Muzyczny Stary Klasztor

Start
20:00

od 35zł do 50zł


Klub Muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1
Wrocław

Marika

Marika, właśc. Marta Kosakowska(ur. 14 grudnia 1980 w Białymstoku) – polska wokalistka i autorka tekstów, a także dziennikarka radiowa. Wykonawczyni muzyki z pogranicza gatunków reggae, dancehall, soul oraz funk. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

Działalność artystyczna
Marika debiutowała w 2002 roku jako wokalistka soundsystemu Bass Medium Trinity, który w składzie Marika, Frenchman i Abselektor wydał płytę Mówisz i masz w roku 2004. W 2005 występowała jako solistka w projekcie teatralnym 12 ławek zrealizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a także supportowała Macy Gray podczas jej warszawskiego koncertu. W tym samym roku ukazała się też druga płyta Bass Medium Trinity, Pociąg z Babilonu. W 2006 roku Marika wzięła udział w polsko-niemieckim projekcie muzycznym Polski ogień, w ramach którego nagrała dwie piosenki: "Siła ognia" na riddimie "Doctor's Darling" oraz "What's Ya Flava" na riddimie "Curefix". Zaśpiewała także w Operze Leśnej na TOPtrendy w ramach koncertu Trendy. W roku 2007 związała się z wytwórnią Karrot Kommando, dzięki której wydała piosenkę "Moje serce".

22 sierpnia 2008 miał premierę debiutancki album Mariki, zatytułowany Plenty. Płytę wydał Pomaton EMI, a promował go kolejny utwór, "Masz to". W październiku 2008 rozpoczęła prowadzenie własnej audycji muzycznej Nie tylko reggae w Polskim Radio Euro. Album Plenty otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w 2009 roku, natomiast Marika została nominowana w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Podczas plebiscytu Superjedynki na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nominowana została w kategorii Debiut Roku. Latem ukazało się promocyjne wydawnictwo So Remixed zawierające remiksy utworów z debiutanckiej płyty Mariki. We wrześniu artystka wystartowała z kolejnym programem radiowym Towary kolonialne w Roxy FM.

8 czerwca 2010 wydany został drugi solowy album Mariki pt. Put Your Shoes On / Off. Złożyły się na niego dwie płyty: pierwsza zawierająca premierowy materiał i druga z remiksami. Pierwszym utworem promującym płytę został "Uplifter", a drugim - "Nieważne ile". Album został nominowany do nagrody Superjedynki w kategorii Płyta Pop. W połowie 2011 ukazał się teledysk do singla "Esta Festa".

W latach 2013-2014 wraz z Tomaszem Kammelem prowadziła II ,III i IV edycję show The Voice of Poland w TVP2. Jesienią 2014 wraz z Antonim Królikowskim została prowadzącą program SuperSTARcie w TVP2.źródło: http://pl.wikipedia.org
bilety: 35 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (balkon): 50 zł