20-05-2017

folknight

Wrocław

Ciemna Strona Miasta

Start
18:30

30 zł

35 zł


Ciemna Strona Miasta
..
Wrocław

Trzecia edycja Folk Metal Night we Wrocławiu

Trzecia edycja Folk Metal Night we Wrocławiu. Zapraszamy!


Zagrają dla Was:

Radogost
Pochodząca ze Śląska Cieszyńskiego formacja Radogost, której nazwa wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji.
https://www.facebook.com/radogostpl?fref=ts

Morhana
Zespół wykonujący folk metal. Łączy zarówno ciężkie jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem.
https://www.facebook.com/morhanaofficial?fref=ts

Runika
Zespół z damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
https://www.facebook.com/Runikaband

River of Time
Idea projektu powstała w 2003 roku, gdy Marcin Velesar Wieczorek, ówczesny lider, wokalista i gitarzysta polskiego metalowego zespołu Goddess of Sin, napisał kilka pierwszych utworów, które miały złożyć się na jego solowy album. Z powodu prężnej wówczas działalności Goddess of Sin, a później perturbacji związanych z rozpadem kapeli w roku 2007, projekt nie doczekał się realizacji.
Pomysł odżył kilka lat później, gdy Velesar dołączył do folk metalowej kapeli Radogost jako wokalista. Według pierwotnego założenia, projekt solowy miał być trzypłytowym projektem studyjnym, opartym na mocnych, metalowych riffach z domieszką progresji, a później także klawiszy. Gdy jednak na początku 2014 roku, po 3,5-letniej współpracy, członkowie Radogosta postanowili po raz kolejny zmienić wokalistę i pójść dalej własną drogą, Velesar rozpoczął przygotowania do stworzenia nowej kapeli. Do współpracy zaprosił doświadczonych muzyków, w tym znanych mu z czasów działalności w Goddess of Sin, dzięki czemu powstał solidny i profesjonalny skład. W ten sposób, 1 marca 2014 roku, narodziła się formacja River of Time. Obecnie zespół pracuje nad swoim pierwszym albumem, którego premiera jest planowana w 2017 roku.

Arfa
Młody zespół z Wrocławia przejawiający w swojej twórczości fascynację bogatym dziedzictwem muzyki tradycyjnej. Zarówno polsko- jak i rosyjskojęzyczne teksty opiewają pierwotne siły natury oraz poruszają tematykę słowiańskich podań i legend. Mocne riffy przeplatają się z melodyjnym śpiewem i harmonią skrzypiec.
https://www.facebook.com/Czertorog/

Bilety: 30/35zł
Otwarcie bram: 18:30
Start: 19:00
Przedsprzedaż: 20 kwietnia-18 maja

Do zobaczenia! Sława!