29-04-2017

val

Wrocław

Ciemna Strona Miasta

Start
19:00

20 zł

25 zł


Ciemna Strona Miasta
..
Wrocław

Valkenrag Open Access Charnel 29.04.17 Ciemna Strona Miasta

W sobotę 29 kwietnia w Ciemnej Stronie Miasta we Wrocławiu zagra Valkenrag, Open Access i Charnel. Na koncert zapraszamy.

Valkenrag

Pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego horda grająca melodyjny death metal z elementami black metalu i folku utrzymanego w tematyce wikingów i Słowian.
Założona w 2006 roku przez Jorgha i Lorghata formacja w 2008 roku nagrała pierwsze demo " NordWind", do którego nakręcono video "Once Captured Priest". W 2011 z zespołu odszedł Jorgh. W 2013 roku po wielu roszadach, ekipa Valkenrag ustabilizowała się po dojściu Typhusa na gitarze, Ulfara na basie i Shevca ma bębnach. W tym składzie nakręcono video "Waves of Coming Future" oraz „Halls of the brave” promujące pierwszy długogrający album "Twilight of Blood and Flesh". Long play został wydany nakładem wytwórni Art of The Night Productions i zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno w kraju jak i za granicą. W 2015 roku Valkenrag nawiązał współpracę z agencją koncertową Heart of Rock. Koniec roku 2015 upłynął pod znakiem promowania nowo wydanego albumu na trasie Autumn Ride Tour razem z Quo Vadis. Przed zakończeniem trasy zespół opuścił Shevcoo, którego wkrótce zastąpił Vallghar z Hellspawn. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugi album, którego rejestracja przewidziana jest na lato 2017, a korzystając z krótkiej przerwy w owych pracach panowie postanowili najechać kilka polskich grodów przypominając o swojej obecności.
Do tej pory zespół wystąpił z takimi zespołami jak:
Venom, Rotting Christ, Ensiferum, Negura Bunget, Skyforger, Taake, Skalmold, Cruachan, Percival Schuttenbach, Valkyrja, Noctem, Devilish Impressions, Saltus, North, Thy Disease, Unearthly,

Open Access

To krakowski zespół power-folk metalowy, który powstał w czerwcu 2013 roku. Zespół łączy ciężkie metalowe brzmienie z melodyjnymi wstawkami skrzypiec oraz damskim czystym wokalem. Na koncie zespół posiada wydaną w maju 2015 roku EP-ke "Over a Mountain Peak", która to dostała wiele pozytywnych recenzji z Polski, Europy oraz zza oceanu. Zespół także dorobił się własnego piwa " Open Access - Coffee Stout". Od czasu wydania EP-ki Open Access regularnie koncertowało w różnych częściach Polski, ale i też za granicami naszego kraju. Zespół został wybrany także jako jeden z pięciu zespołów z pośród ok. 100 zespołów w Przeglądzie Kapel Rockowych Uniwersytetu Ekonomicznego, gdzie miał zaszczyt zagrać w klubie Kwadrat przed wielkim Myslovitz. W 2017 roku zespół wyda swoją pierwszą debiutancką płytę długogrającą "Toward The Wilderness", który ukaże się już niebawem. Zespół na nadchodzących koncertach będzie promował swoje wydawnictwo.

https://www.facebook.com/openaccessband

Charnel

Charnel - Młoda horda z Wrocławia pałająca się łączeniem death metalowego wpierdolu z progresywną finezją. Na koncie mają wydane w 2016 roku demo From Womb to Mortuary. W skład zespołu wchodzą Eryk Jakubczyk i Grzegorz Budzik na gitarach, Szymon Siwak na basie i Dawid Zabielski za perkusją.

https://www.facebook.com/CharnelMetal/?ref=aymt_homepage_panel

https://www.youtube.com/channel/UCzHTAwCX_0XC8gsunr2e-OQ

Bilety: 20/25
val