17-06-2018

AE

Gdańsk

B90

Start
19:00

90 zł – przedsprzedaż

100 zł – w dniu koncertu


B90
Stocznia Gdańska hala 90B
Gdańsk

Arch Enemy w Polsce już od soboty

Już od najbliższej soboty Arch Enemy pojawi się na dwóch koncertach w Polsce! Melodyjni death metalowcy wystąpią 16 czerwca w krakowskim Klubie Studio oraz dzień później 17 czerwca w gdańskim B90. W roli supportów obejrzymy występy Jinjer oraz Totem.

Oto rozkład jazdy zbliżających się koncertów:
18:30 - Drzwi
19:30-20:00 - Totem
20:15-21:00 - Jinjer
21:30-... - Arch Enemy

Przypominamy, że wraz z bardzo dużym zainteresowaniem, koncert w Krakowie został przeniesiony z Klubu Kwadrat do większego Klubu Studio.

W dniu koncertu będzie można nabyć upgrade do zakupionego wcześniej biletu = wejście na balkon Klubu Studio. Upgrade będzie można zakupić przy wejściu w cenie 30 zł/szt. Ilość biletów ograniczona do 150 szt.

Bilety dostępne na: http://sklep.knockoutprod.net oraz w sieci Eventim.pl (wraz z punktami sprzedaży).

ARCH ENEMY (Szwecja) melodyjny death metal:

Można powiedzieć, że jest taka prawidłowość, iż zespół doskonale przyjęty przez polskich fanów, stara się jak najszybciej na koncerty do Polski powrócić. Przykłady można mnożyć, a kolejnym jest znakomita, melodyjno-deathmetalowa załoga Arch Enemy. Mający swą bazę w Szwecji zespół, będący od jakiegoś czasu ekipą międzynarodową, zaledwie parę miesięcy temu rozgrzał do czerwoności maniaków metalu w warszawskiej Progresji, a ci odwzajemnili mu się piekielnie gorącym przyjęciem. Nic dziwnego, że kapela Michaela Amotta, legendy ekstremalnego metalu, którego znamy z Carcass czy Carnage, postanowiła szybko do nas wrócić. Do tego na dwa koncerty!

Nic spektakularnego w Arch Enemy przez ostatnich kilka miesięcy się nie wydarzyło, więc przypomnijmy parę faktów. Amott założył zespół w 1995 roku. Oprócz niego w zespole najdłuższy staż mają bębniarz Daniel Erlandsson i basista Sharlee D'Angelo. Od początku w muzyce grupy piękne melodie, wygrywane przez Michaela na gitarze, zderzały się z growlem oraz potężnymi riffami. Tak pozostało do dzisiaj. Zanim jednak w Arch Enemy głos zaczęły dawać piękne panie (Angela Gossow i dająca go do dziś Alissa White-Gluz), przez pięć lat charczał w nim Johan Liiva. Z nim powstały pierwsze trzy albumy studyjne. Sukcesy na skalę międzynarodową to już czasy pań za mikrofonem w Arch Enemy.

Obecnie dorobek Arch Enemy obejmuje 10 płyt studyjnych, z których ostatnią jest wydana w 2017 roku "Will To Power". I właśnie ten materiał formacja Michaela Amotta promować będzie na koncertach w Polsce. Będzie ogrom pięknych melodii, gitarowych solówek i pojedynków Amotta z gigantem gitary Jeffem Loomisem (eks-Nevermore, eks-Sanctuary), a pochodząca z Kanady Alissa będzie powalać wokalami oraz czarować kostiumami.

Sprawdź, jeśli lubisz: In Flames, Dark Tranquillity, Hypocrisy, At The Gates…

http://www.archenemy.net
https://www.facebook.com/archenemyofficial
https://www.youtube.com/watch?v=mjF1rmSV1dM

JINJER (Ukraina) groove metal, metalcore, death metal, nu metal:

Na Ukrainie sytuacja polityczna i gospodarcza wciąż niepewna, więc wielu Ukraińców przyjeżdża do nas za chlebem i lepszym życiem. Pochodzący z miasteczka, położonego nieopodal Doniecka muzycy zespołu Jinjer, Ukrainy opuszczać nie zamierzają. Zamierzają natomiast coraz częściej prezentować swoją muzykę poza granicami ojczyzny. Grali już u nas niejednokrotnie, a we wrześniu 2017 roku pojawili się w Progresji, aby supportować… Arch Enemy. Energetycznym koncertem zdobyli serca przybyłych do klubu fanów. Późną wiosną podejmą próbę oczarowania maniaków ciężkiego grania w klubach w Krakowie i Gdańsku.

Dla przypomnienia – Jinjer to kwartet w składzie: Tatiana Shmailyuk (wokal), Roman Ibramkhalilov (gitara), Eugene Abdiukhanov (gitara basowa), Vlad Ulasevich (perkusja). Wszyscy są osłuchani w bardzo różnej muzyce, co znajduje w dość eklektycznej twórczości kapeli, zaliczanej jedynie do metalcore'a. Jinjer objechał z koncertami w minionych kilkunastu miesiącach niemal całą Europę oraz doczekał się kontraktu płytowego z austriacką wytwórnią Napalm Records. Firma wznowiła album "Cloud Factory", wydany pierwotnie w 2014 roku przez sam zespół. Ostatnie regularne dzieło Ukraińców to wciąż "King Of Everything" z 2016 roku.

Sprawdź, jeśli lubisz: Lamb Of God, Guano Apes, Killswitch Engage, Pantera, Gojira…

http://jinjer-metal.com
https://www.facebook.com/JinjerOfficial
https://www.youtube.com/watch?v=c-vhrv-1Ctg

TOTEM (Polska) groove, thrash metal, metalcore:

Ledwo zaczął się rok 2018, a fani Totem mają już sporo powodów do radości. Zespół ogłosił wiosenną trasę po Polsce, a właśnie okazało się, że będzie również supportować szwedzkich mistrzów melodyjnego death z Arch Enemy metalu na ich koncertach w naszym kraju! Warto zatem pokrótce przypomnieć sylwetkę kapeli.

Totem powstał w Bukownie w 2002 roku. Czasy prehistoryczne w kapeli pamiętają obdarzona niesamowitym wokalem Weronika Zbieg (znana również ze Sceptic) oraz gitarzyści Gniewomir "Rudy" Latacz i Tomasz "Dzierżu" Dzierżek. Skład kwintetu uzupełniają: znany także z Frontside basista Wojtek Nowak oraz perkusista Jakub Homik. Dorobek wydawniczy Totem to dwie demówki, tyle samo dużych płyt oraz najmłodsza w tej grupie EP-ka "Limbo", która ukazała się w 2015 roku. Styl muzyczny zespołu z Bukowna to niezmiennie połączenie death metalu, metalcore'a, thrash metalu oraz groove metalu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Lamb Of God, Guano Apes, Arch Enemy, Frontside, Sceptic…

https://www.facebook.com/band.totem
https://www.youtube.com/watch?v=pDF9vKop8nM


Zagrają:
ARCH ENEMY (Szwecja) melodyjny death metal
+
Jinjer (Ukraina) groove metal, metalcore, death metal, nu metal
Totem (Polska) groove, thrash metal, metalcore

Kiedy: 16 czerwca (sobota) 2018
Gdzie: Kraków @ Studio, ul. Budryka 4
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 17 czerwca (niedziela) 2018
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety na koncert dostępne na:
Kraków - https://sklep.knockoutprod.net/
Gdańsk - http://www.b90.pl/bilety/

AE