15-05-2018

23_Arena

Warszawa

Klub Proxima

Start
19:00

Przedsprzedaż: 90 PLN

W dniu koncertu: 100 PLN


Klub Proxima
ul. Żwirki i Wigury 99a
02-089 Warszawa

Arena na dwóch koncertach w Polsce.

Zespół Arena hucznie świętuje 20 rocznicę wydania przełomowego albumu „The Visitor”! Z tej okazji przygotowana została specjalna edycja płyty: w wersji 2CD (drugi dysk zawiera wersje akustyczne, live oraz demo utworów) oraz podwójny LP.

W Polsce zespół świętować będzie na dwóch koncertach: 15 maja w warszawskiej Proximie oraz 16 maja w klubie U Bazyla w Poznaniu.

Płytę „The Visitor 20th Anniversary Remastered Edition” można zamówić na stronie zespołu: http://www.arenaband.co.uk/

METAL MIND PRODUCTIONS
zaprasza
ARENA

15.05.2018
Warszawa, Proxima

16.05.2018
Poznań, U Bazyla

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Ceny biletów:
Przedsprzedaż: 90 PLN
W dniu koncertu: 100 PLN

Bilety już w sprzedaży:

shop.metalmind.com.pl
www.eventim.pl
www.ebilet.pl
www.biletin.pl

Arena powstała w 1995 roku jako projekt założony przez Clive’a Nolana z Pendragon i Micka Pointera, będącego członkiem oryginalnego składu Marillion. Zespół zaskarbił sobie wierne grono fanów dzięki innowacyjnym albumom – między innymi „The Cry” oraz „The Visitor” – a także atmosferze panującej podczas koncertów.
Album „The Visitor”, wydany w 1998 roku, spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem, obecnie w dalszym ciągu pojawia się w rankingach na najlepszy krążek zespołu, a XX rocznica jego ukazania się stanowi doskonałą okazję do odbycia jubileuszowej trasy. Płyta znana jest z tego, że zrodziła się jako pomysł Clive’a Nolana w postaci krótkich utworów układających się w spójną całość. Łączy w sobie mroczne teksty kompozycji i intrygującą melodykę. Do najbardziej wyróżniających się utworów z „The Visitor” należą „A Crack In The Ice” i „The Hanging Tree”.
„Double Vision” to najnowszy krążek w dorobku zespołu, którego premiera będzie miała miejsce w 2018 roku.
Arena od zawsze darzyła polskich fanów wyjątkowym uwielbieniem, a znaczna liczba koncertowych wydawnictw zespołu została zarejestrowana właśnie w naszym kraju,
Obecnie zespół występuje w składzie: Mick Pointer (perkusja), Clive Nolan (klawisze), John Mitchell (gitary), Kylan Amos (gitara basowa) oraz Paul Manzi (wokal).

„Jedna z najważniejszych grup neo-progresywnych lat 90” Allmusic

„Muzycy Areny tworzą prawdziwą super-grupę” Prog Archives

„Album „The Visitor” jest cudowny!” Sputnik Music

23_Arena