28-09-2016


ArtCafe Barakah w Krakowie zaprasza na Make Like a Tree

ArtCafe Barakah w Krakowie zaprasza na koncert Make Like a Tree, który odbędzie się 30 września.

ArtCafe Barakah
Make Like a Tree /koncert/

Data: 30 IX o 21:00 [piątek]
Miejsce: Paulińska 28Gdzie można spotkać muzykę? Czy w różnych zakątkach świata będzie brzmiała inaczej? Czy podróże wpływają na brzmienie? Na te pytania będzie odpowiadał Serhij Onyszczenko, który od trzech lat prowadzi projekt „Make like a tree”.

Połączenie muzyki i fotografii, które zainspirowane zostało długimi podróżami po świecie. Za projekt odpowiedzialny jest Sergey Onischenko, wędrowiec z Ukrainy, który podróżując autostopem dookoła świata rozprzestrzenia swoje indie-folkowe utwory, kombinacje nonkonformizmu i pomysłów godnych generacji bitników. Każdy koncert odbywa się przy udziale lokalnych muzyków, a każdy utwór powstał w innym zakątku świata. Eksperymenty z dźwiękiem i współpraca z publicznością potrafią przekształcić ten jednoosobowy zespół w duet czy też w znacznie większy, improwizujący skład.

Make Like a Tree przeniesie Was w świat natury, lasów, gór i wietrznych, tropikalnych plaż, pokażą wolność związaną z życiem w drodze. Album Animal jest wynikiem dwu i pół letniej wędrówki po 13 krajach, z Ukrainy do Nowej Zelandii. W czerwcu 2013 Sergey opuścił jego rodzinne miasto Kharkiv na Ukrainie, trzymając w ręku gitarę podążył w stronę wschodzącego słońca. To był początek podróży, o której marzył od zawsze. Od tego czasu zagrał blisko 250 koncertów w 200 miastach, odwiedził m.in. Rosję, Chiny, Vietnam, Kambodżę, Malezję, Singapur, Indonezję czy Australię. Sergey rozpoczął pracę nad płyt,ą gdy zatrzymał się na Bali i nagrał 3 utwory w przygotowanym przez niego studio umieszczonym w domku nieopodal oceanu. Kolejne piosenki powstały w Auckland w Nowej Zelandii, w Rosji i na Ukrainie.

W rankingu BBC został uznany, że gwiazdę ukraińskiej muzyki eksportowej, o której rzadko się słyszy na samej Ukrainie, a zna go już cały świat. Podróżuje „za jeden uśmiech” i zjechał już ponad 20 tysięcy kilometrów, przemierzając Rosję, Laos, Wietnam, Kambodżę, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indonezję, Papuę – Nową Gwineę, Australię i Nową Zelandię. W końcu na jego drodze stanęła również Polska. Emocje i doświadczenia przelewa na muzykę, która powstaje i jest na bieżąco zapisywana podczas podróży. W doświadczeniach muzycznych często towarzyszą muz lokalni muzycy, którzy dodatkowo wzbogacają przekaz.

Nazwa projektu przywołuje w pamięci film Nikolaja Dostala „Cloud – Paradise” (Облако-рай, w którym pada zdanie „człowiek bez walizki jest jak drzewo, całe życie w jednym miejscu”.

Linki:
http://makelikeatree.org/about
http://www.monkeyrecords.com/artist/make-like-a-tree/

BILETY:


Wstęp: 10 zł [zakup: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28, przelewem – informacje na www.teatrbarakah.com, przed koncertem, jeśli są jeszcze wolne miejsca / rezerwacja: rezerwacje@teatrbarakah.com, 12 397 80 47, w barze]

Źródło:materiały organizatora

Powiązane: