06-10-2018

Wrocław

Klub Firlej

Start
19:00

55 zł – przedsprzedaż

65 zł – w dniu koncertu


Klub Firlej
Grabiszyńska 56
Wrocław

Conan w Polsce: Czasówka koncertów

Już w ten weekend Conan wystąpi na dwóch koncertach w Polsce! Brytyjczycy pojawią się 6 października we wrocławskim Firleju oraz dzień później, 7 października w warszawskim Pogłosie. W roli supportu zaprezentują się Major Kong oraz Czerń.

Oto rozkład jazdy zbliżającego się koncertu:
18:00 - Drzwi
19:00-19:30 - Czerń
19:50-20:30 - Major Kong
20:50-... - Conan

Bilety kolekcjonerskie na obydwa koncerty Conan są przez cały czas dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net.

CONAN (Wielka Brytania) doom metal, stoner:

Już 12 lat wielki fan Evertonu gitarzysta i wokalista Jon Davies zarządza maszyną do produkcji potężnych, wgniatających w ziemię i surowo brzmiących riffów, której nadał nazwę Conan, inspirując się bohaterem powieści Roberta E. Howarda. Spokojny i zrównoważony Anglik z miasta Beatlesów znakomicie pożenił doomowy ciężar ze stonerowym brudem i wciągającym klimatem. Co jednak najważniejsze, z każdym wydawnictwem, każdą trasą koncertową Conan się rozwijał. Znajdowało to odbicie zarówno w kompozycjach z kolejnych EP-ek, splitów i płyt oraz występach. A angielskie trio miało okazję zaprezentować się także na tak prestiżowych imprezach, jak Maryland Deathfest, Hellfest i holenderski Roadburn.

W Holandii Conan dał znakomity, niezapomniany dla wielu występ (uwieczniony na płycie). Właśnie po nim rozpoznawalność i uznanie dla Anglików mocno wzrosły. Parę lat później ukazał się trzeci studyjny album "Revengeance", który katapultował Conan do czołówki metalowego undergroundu, związanej z graniem doomowym i stonerowym.

Do Polski zespół przyjedzie bez nagrywającego tę płytę perkusisty Richa Lewisa, lecz z Johnnym Kingiem za bębnami (znanym również ze znakomitego Dread Sovereign, a wcześniej Altar Of Plagues). Jedno nie zmieni się na pewno – będzie bardzo, bardzo głośno.

Sprawdź, jeśli lubisz: YOB, Electric Wizard, Sleep, High On Fire, Ufomammut, Cough...

http://www.hailconan.com
https://www.facebook.com/hailconan
https://www.youtube.com/watch?v=QkC5IJ-39UI

MAJOR KONG (Polska) stoner/doom:

Instrumentalne trio Major Kong narodziło się pod koniec 2010 roku w Lublinie. W jego muzyce słychać stoner i doom, lecz da się wychwycić również fascynację ciężarowcami z Melvins, czy kanadyjskimi mistrzami z Voivod. Sami muzycy, czyli Dominik Stachyra (gitara basowa), Paweł Zmarlak (perkusja) i Michał Skuła (gitary), przyznają się też do silnych uczuć względem Coroner i Rush.

Zaczęli wydawniczo w 2011 roku od EP-ki "Orogenesis", by parę miesięcy później sprezentować fanom ciężkiego, instrumentalnego łojenia debiutancki album "Doom For The Black Sun". Rok 2014 to przenosiny do stolicy oraz premiera świetnej drugiej płyty "Doom Machine". Major Kong poszedł dość szybko za ciosem i w 2015 roku wydał dwa materiały – split z Dopelord oraz samodzielną EP-kę "Galactic Cannibalism". W międzyczasie kapela intensywnie koncertowała zarówno w Polsce, jak i poza granicami ojczyzny, zyskując wielu fanów oraz dużo pozytywnych recenzji. Trzeci i jak na razie ostatni albumu Major Kong to pochodzący z 2017 roku "Brace For Impact".

Sprawdź, jeśli lubisz: Black Sabbath, Rush, Candlemass, Melvins, Voivod, Coroner...

https://majorkong.bandcamp.com
https://www.facebook.com/majorkong666
https://www.youtube.com/watch?v=lQ8hfu1GqaE

CZERŃ (Polska) hardcore, metal, punk:

Czerń to warszawski kwartet, który powstał w 2013 roku. W składzie znajdziemy muzyków znanych choćby z Daymares, So Slow i Reality Check. Muzycznie grupa nie jest wcale taka łatwa do przyporządkowania, lecz w jej muzyce można usłyszeć elementy hard core'a, alternatywnego metalu, punka i nie tylko. Całość zanurzają w mrocznym, chłodnym klimacie.

Czerń postępuje według undergroundowej maksymy "do it yourself". Jeśli szukać jakichś wad w zespole, to tą największą jest niestety sporadyczna aktywność koncertowo-wydawnicza. Do tej pory na koncie kwartetu jest EP-ka "Nie ze skały, a ze strachu", a także split z Kalderą z jesieni 2014 roku.

Na koncertach z Conanem Czerń zagra premierowe numery z nowej płyty, która nadchodzi jeszcze w tym roku.

Sprawdź, jeśli lubisz: Disfear, Jesus Lizard, Birds In Row, Neurosis...

https://czern.bandcamp.com
https://www.facebook.com/wszystekczern
https://www.youtube.com/watch?v=izibzDrboCg


Zagrają:
CONAN (Wielka Brytania) doom metal, stoner
+
Major Kong (Polska) stoner, doom metal
Czerń (Polska) hardcore, metal, punk

Kiedy: 6 października (sobota) 2018
Gdzie: Wrocław @ Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 7 października (niedziela) 2018
Gdzie: Warszawa @ Pogłos, ul. Burakowska 12
Bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.eventim.pl