02-08-2018

wacken

Niemcy

Wacken, Schleswig-Holstein

220 euro


Wacken, Schleswig-Holstein
..
Niemcy

Drugi dzień Wacken Open Air

Za nami drugi dzień festiwalu Wacken Open Air. 50 km od Hamburga topimy się tym razem w słońcu zamiast błota przy dźwiękach m.in. Danzig, Judas Priest, Behemoth czy Vallenfyre. Kilka słów o tym, co wczoraj działo się w Wacken.

Po kilku chwilach focenia pudel metalowych Dokken czy Vince’a Neila (Mötley Crüe) poszliśmy na konferencję prasową z Behemoth, gdzie Nergal z kolegami opowiadali o zbliżającej się premierze albumu „I Loved You at Your Darkest”. Ogłoszono także zimową trasę po Europie, która nie obejmuje Polski. Na koncercie, na którym przeważał przekrojowy materiał zaprezentowali także dwa nowe utwory.

wacken

Prawdziwymi rewelacjami okazały się występy Danziga i Udo Dirkschneidera. W szczególności ten drugi w repertuarze Accept zabrzmiał wiele wiarygodniej od obecnego wcielenia grupy. Danzig uzupełnił wielki brak swojej osoby na europejskich scenach.

danzig

Judas Priest jako headliner zamknął o północy dużą scenę mistrzowskim pod każdym względem koncertem.

Dziś czekamy na: Cannibal Corpse, Running Wild, Ghost, Dool i Attic. Pełna relacja z festiwali Hellfest, Wacken i Brutal Assault ukaże się w połowie sierpnia.

udo