18-03-2018

header

Warszawa

Klub Progresja Music Zone

Start
19:00

75 zł – przedsprzedaż

85 zł – w dniu koncertu


Klub Progresja Music Zone
Fort Wola 22
Warszawa

Insomnium i Tribulation: Koncerty w Polsce już za dwa dni

Znakomita fińska formacja Insomnium już w najbliższą niedzielę, 18 marca, pojawi się na pierwszym z dwóch zaplanowanych w Polsce koncertów. Gościem specjalnym Finów, dowodzonych przez Ville Frimana, będzie dobrze już znana w naszym kraju ze wspólnej trasy z Behemoth szwedzka grupa Tribulation, która niedawno doczekała się premiery czwartej płyty, zatytułowanej "Down Below".

Zestaw Insomnium/Tribulation najpierw zaprezentuje się 18 marca na deskach stołecznej Progresji, a dzień później przeniesie się do Krakowa, by zagrać w klubie Kwadrat.

Program obu imprez przedstawia się następująco:
18:30 - Drzwi
19:30-20:20 - Tribulation
20:40-... - Insomnium

Bilety w sprzedaży na: https://sklep.knockoutprod.net

INSOMNIUM (Finlandia) melodyjny death metal, atmosferyczny metal, progmetal, doom:

Równo dwie dekady minęły w 2017 roku odkąd Ville Friman (gitara, wokal), Markus Hirvonen (perkusja) i Niilo Sevänen (wokal, gitara basowa) powołali do życia w niewielkim miasteczku Joensuu formację, której nadali nazwę Insomnium. Będący głównym kompozytorem Ville, postanowił połączyć w kapeli swoją miłość do melodii, agresji, ilustracyjnych, atmosferycznych klimatów, elementy rocka progresywnego, a nawet doomu. Tak narodziła się wyjątkowa propozycja muzyczna z Krainy Tysiąca Jezior. Jest w niej miejsce na chwytające za serce, chwilami wręcz baśniowe piękno, jest również drapieżność i brutalność. Z Polską Insomnium ma dobre skojarzenia. Muzycy byli u nas niejednokrotnie, a fani przyjmowali ich gorąco. Poza tym, wideoklip do kawałka "While We Sleep", promującego album "Shadows Of The Dying Sun", zrealizowała doskonale u nas znana Grupa 13. Od ostatniej wizyty zmieniło się to, że na rynku jest album kapeli numer siedem - "Winter's Gate". Wprawdzie przyjadą do nas u progu wiosny 2018, ale chyba nikt się nie obrazi na parę dźwiękowych historii podszytych chłodem.

Sprawdź, jeśli lubisz: Omnium Gatherum, Amorphis, Swallow The Sun, October Tide...

http://www.insomnium.net
https://www.facebook.com/insomniumofficial
https://www.youtube.com/watch?v=vBZ5SLJmfdw

TRIBULATION (Szwecja) death metal, dark metal, rock alternatywny:

Istniejący od 2004 roku szwedzki Tribulation to zespół, za którym ciężko nadążyć. A na pewno ciężko mają z nim ci, którzy lubią kategoryzować muzykę. Bo pochodzący z miejscowości Arvika Tribulation, ani myśli trwać przy jednym schemacie. Zaczęli od cudownie wściekłego, świetnego technicznie i mrocznego death metalu, jakiego nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie po drugiej stronie Bałtyku (debiutancki album "The Horror" z 2009 roku). Na tym terytorium pozostali na kolejnej płycie. Wyciągnęli wnioski z niedostatków pierwszego dzieła, dlatego wydany w 2013 roku "The Formulas Of Death" rzucił fanów śmierć metalu na kolana. Jest na nim mrocznie, nadziei zero, są za to beznadzieja, zło, szatan, wściekłość. Kiedy wszyscy spodziewali się, że na trzecim albumie Tribulation odświeży w wybitnie genialny sposób tradycję oldschoolowego death metalu, oni wsadzili kij w mrowisko i wydali "The Children Of The Night". Album, który wielu zachwycił, ale i wielu rozczarował ze względu na wolty w kierunku rocka alternatywnego, mrocznego, z półki z napisem "Fields Of The Nephilim". Jednakże wyjątkowych artystów poznaje się po tym, że mają odwagę ryzykować i pójść tam, gdzie mało kto by się ich spodziewał. Dlatego czwarta płyta Tribulation wyczekiwana jest przez wielu z wypiekami na twarzy. Nagra ją nieco zmieniony skład kapeli. W 2017 roku doszlusował bębniarz Oscar Leander, który wcześniej musiał się często malować i zakładać lateksowe wdzianka, ponieważ był członkiem Deathstars. W Tribulation będzie mógł spokojnie wskoczyć w dżinsy i skórę.

Sprawdź, jeśli lubisz: Morbus Chron, Dismember, Merciless, Horrendous, Unanimated...

http://www.tribulation.se
https://www.facebook.com/Tribulationofficial
https://www.youtube.com/watch?v=TNZgqxAxaj4


Zagrają:
INSOMNIUM (Finlandia) melodyjny death metal, atmosferyczny metal, progmetal, doom
+
Tribulation (Szwecja) death metal, dark metal, rock alternatywny

Kiedy: 18 marca (niedziela) 2018
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 19 marca (poniedziałek) 2018
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.eventim.pl


Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out https://www.instagram.com/knockoutprod

header