23-05-2016

ursynalia

Kazik & Kwartet ProForma i TEDE na Ursynaliach!

Ursynalia Warsaw Student Festival powoli zamykają line-up. Do składu festiwalu dołączyli: Kazik & Kwartet ProForma, Junior Stress, Hungry Hungry Models i TEDE.

Na tegorocznej edycji Ursynalia Warsaw Student Festival 3 czerwca wystąpią: Kazik & Kwartet ProForma na Scenie Głównej, Hungry Hungry Models na LECH TentStage oraz Junior Stress. Z kolei 4 czerwca zobaczymy TEDE.

Ursynalia odbędą się w dniach 3-4 czerwca na terenie kampusu SGGW w Warszawie. Dotychczas ogłoszone zespoły: Tabu, Power Play, KSU, Vavamuffin, Farben Lehre, Grizzlee/Dryskull, WIXAPOL, Cała Góra Barwinków, AKCENT.

ursynalia


Kazik & Kwartet ProForma


Przed nami wystąpi bezdyskusyjnie jedna z najważniejszych osobowości polskiej sceny muzycznej. Artysta, który zaskarbił sobie rzeszę wiernych fanów, którzy gotowi są podróżować za koncertami po całym kraju. Od lat angażujący się w wiele zespołów oraz projektów jak np. Kult, KNŻ, El Dupa i Zuch Kazik. W tym roku rozpoczęła się realizacja kolejnego albumu Kultu, który jest jednym z czołowych polskich zespołów. Teksty piosenek, które stworzył w przeszłości są wciąż aktualnie.

W marcu 2012 roku podjął się utworzenia kolejnego projektu z Kwartetem ProForma, podczas którego na żywo wykonywali utwory Stanisława Staszewskiego w innej aranżacji niż znaliśmy je do tej pory. Na warsztat wzięli również piosenki m.in. Nicka Cave’a oraz Toma Waitsa. Współpraca nie mogła zakończyć się niczym innym, niż zapisem wspólnej twórczości na dwupłytowym albumie, który został wydany w zeszłym roku.ursynalia


Junior Stress


Kolejny artysta, który przekaże moc energii i niezapomnianych wrażeń to Marcel Galiński, znany jako Junior Stress. Określany mianem „najmłodszego weterana” polskiej sceny sound systemowej. Miłość do muzyki reggae wyniósł z rodzinnego domu, gdzie miał okazję obserwować pierwszy polski sound system – Love Sen-C Music. Po krótkiej przygodzie z hip hopem poświęcił się reggae. Na swoim koncie ma trzy albumy „L.S.M”, „Dzięki” oraz „Sound Systemowej Sceny Syn” i niepoliczalną już liczbę koncertów. Współpracował m.in. z takimi artystami i zespołami jak: Bas Tajpan, Natural Dread Killaz, Sidney Polak, Bob One, EastWest Rockers (Ras Luta), Grubson, Hemp Gru, JWP, Marika, Mesajah, Miuosh oraz De Mono. Jest jednym z najbardziej znanych polskich propagatorów jamajskiej kultury. Dzięki charakterystycznemu wokalowi i umiejętnemu łączeniu stylów: reggae, dancehall, hip hopu oraz rub a dub zjednuje sobie coraz więcej serc.

ursynalia


Hungry Hungry Models


Vogue Italy napisał o nich: The hottest DJs of the moment on musical research and Warsaw nights.
Hungry Hungry Models! grali na wszystkich istotnych polskich festiwalach: Open’erze, Offie, Francophonic, Boogie Brain, Pozytywne Wibracje oraz na czeskiej Elektrz, kręcą najdziksze warszawskie imprezy. Od lat zarażają polską publiczność klubowym eklektyzmem. W swoich setach mieszczą zarówno rave’owe szaleństwo, nubassowy futuryzm, jak i uk garage’ową słodycz czy house’owy Groove. Dwie rzeczy nie zmieniają się nigdy – pozytywna energia i miłość do muzyki.

ursynalia


TEDE


Na ursynaliowej scenie wystąpi warszawski raper, producent, aktor, właściciel wytwórni muzycznej Wielkie Joł i marki odzieżowej PLNY Textylia - TEDE. Jeden z twórców polskiej sceny hiphopowej. Współtwórca legendarnej formacji Warszafski Deszcz.

ursynalia


Źródło:materiały organizatora