15-08-2018

Czad Festiwal 2018

Straszęcin

Arena Park Straszęcin


Arena Park Straszęcin
...
Straszęcin

Kolejne zagraniczne gwiazdy dołączają do line-up'u Czad Festiwal 2018!

Metalowe Hammerfall i Korpiklaani oraz punkowe Paddy and the Rats i Street Dogs zasili majową odsłonę Czadowego line-up'u.Czad Festiwal 2018
Materiały Organizatora


Założony w 1993 roku w szwedzkim Göteborg przez Oscara Dronjaka, Hammerfall jest jednym z czołowych zespołów, które w latach 90. doprowadziły do odrodzenia się metalu w Europie. Pierwsze dwa albumy Glory to the Brave (1997) i Legacy of Kings (1998) zwróciły uwagę wytwórni płytowych i zaznaczyły obecność zespołu w heavy metalowym świecie, zaś kolejne wydawnictwa tylko ugruntowały ich pozycję czołowego przedstawiciela gatunku. Przez skład Hammerfall przewinęli się muzycy z zespołów Dark Tranquility i In Flames. Ostatnią płytą w dorobku zespołu jest wydany w 2016 roku Built to Last.

Czad Festiwal 2018
Materiały Organizatora


Korpiklaani to fiński zespół folk metalowy, który przywrócił do życia tradycyjną fińską muzykę folkową, dodając do niej mocniejsze metalowe brzmienia, co uczyniło ich jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych tego gatunku. Niezwykły klimat twórczości Korpiklaani pozwala zanurzyć się w mistycznych fińskich opowieściach. Utwory o pijaństwie, dobrej zabawie, naturze i mitologii, w połączeniu z szybką i skoczną muzyką tworzą niesamowity klimat, a ich występy podszyte są nutką szamańsko-pogańskiej tajemnicy.

Czad Festiwal 2018
Materiały Organizatora


Paddy and the Rats powstał na Węgrzech w 2008 roku i obecnie jest zaliczany do czołówki celtic punk rocka. Na swoim koncie zespół ma 5 albumów: Rats On Board (2010), Hymns for Bastards (2011), Tales From The Docks (2012), Lonely Hearts' Boulevard (2015) i Riot City Outlaws (2018). Paddy i jego szczury grają z iście celtycką mocą, używając do tego akordeonu, skrzypiec, mandoliny i szkockich dudów. W ich muzyce nie brakuje także nuty pirackiej.

Czad Festiwal 2018
Materiały Organizatora


Street Dogs to amerykańska grupa punk rockowa założona w 2002 roku w Massachusetts z inicjatywy Mike'a McColgana byłego wokalisty Dropkick Murphys. Street Dogs w swojej twórczości bazuje na klasycznym street punkowym brzmieniu, niekiedy wzbogacając swoje piosenki o brzmienia instrumentów folkowych, takich jak akordeon, mandolina czy banjo, dzięki czemu czasami bywają zaliczani do grona zespołów celtic punkowych. Furia i pasja ich twórczości oraz czysta muzyczna doskonałość mówią same za siebie.

Festiwal odbędzie się w dniach 15 do 18 sierpnia w Straszęcinie k. Rzeszowa.
Bilety do nabycia na: czadfestiwal.pl/bilety/
Szczegółowe informacje znajdziecie na czadfestiwal.pl