10-05-2016

Poznań

Klub Pod Minogą

Start
19:00

od 39zł do 49zł


Klub Pod Minogą
Nowowiejskiego 8
Poznań

Landscapes na jedynym koncercie w Polsce

Agencja P.W. Events serdecznie zaprasza 10 maja do poznańskiego klubu Pod Minogą na jedyny w Polsce koncert Brytyjczyków z Landscapes, którzy będą promować na tej trasie swój, nadchodzący wielkimi krokami, album „Modern Earth” - premiera już 8 kwietnia we współpracy z wytwórnią Pure Noise Records! Wraz z nimi do Poznania przyjadą Amerykanie z Capsize oraz kolejni przedstawiciele UK - Giants.

LANDSCAPES (UK, Pure Noise Records) - melodic hardcore
Wszystko zaczęło się w 2009 roku w brytyjskim mieście Somerset. Początkowo nazywali się Counting Days, a już w 2010 roku wydali EPkę „Reminiscence” dzięki wytwórni Broken Night Records. Materiał ten spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem w Europie i zebrał wiele pochlebnych opinii, co było tylko impulsem do dalszego działania. Kolejne 2 lata spędzili, koncertując i tworząc w studiu. W 2012 roku na światło dzienne wyszedł ich debiutancki LP „Life Gone Wrong”, który oryginalnie wyszedł we współpracy z City of Gold Records, jednak nakład się szybko wyprzedał, a muzycy podpisali kontrakt z amerykańską wytwórnią Pure Noise Records, z którą są związani do teraz. To właśnie w tej wytwórni dotłoczono kolejne nakłady ich debiutanckiego albumu studyjnego. Landscapes mieli okazję występować na live session u Daniela P Cartera w BBC Radio1 Rock Show, co pozwoliło im pokazać się ogromnej szerzy fanów melodyjnej odmiany hc. Na swoim koncie mają kilka festiwali i trasy koncertowe po całym świecie z takimi zespołami jak The Ghost Inside, Stray From The Path, The Amity Affliction, Defeater, Caspian. W 2015 roku supportowali również the Used w trasie po Wielkiej Brytanii. Landscapes charakteryzują znakomite, melodyjne riffy, do których trudno nie bujać głową. W ich twórczości mocno wyczuwalne są wpływy muzyki post-rockowej, a nie zabraknie także czegoś dla fanów smutnego i trochę brutalniejszego hardcore’u. 8 kwietnia wydadzą nowy album „Modern Earth”, to właśnie ta płyta będzie promowana na ich nadchodzącej, europejskiej trasie, w tym w Poznaniu!


„Radiance” - https://www.youtube.com/watch?v=6ZSMvNtae1Y
„Cemetery” - https://www.youtube.com/watch?v=vrdLzoAGHx4

CAPSIZE (USA, Equal Vision Records) - melodic hardcore
Zespół założony w 2009 roku w kalifornijskim San Diego przez pięciu znajomych. W pierwszych latach działalności wydali dwie EPki własnym sumptem. Były to płyty „All Aboard” (2009) i „Set Sail” (2010). Przez kolejne lata muzycy koncertowali i pracowali nad nowymi kawałkami, aby wreszcie w 2013 roku powrócić z 7” „Live a Burden, Die a Curse”, które było wydane ponownie własnym nakładem. We wrześniu 2014 roku premierę miał ich debiutancki album studyjny „The Angst in My Veins”, wydany przez Equal Vision Records i Impericon Records. Album powstawał we współpracy z Jayem Maasem, gitarzystą Defeatera, w jego amerykańskim Getaway Recordings Studio. Od wydania płyty mocno koncertowali. Grali trasy wraz z Being As An Ocean, Gideon, Fit for a King, Wolves at the Gate. W maju 2014 udali się na pierwszą trasę po USA jako headliner. W listopadzie 2014 załapali się do lineupu trasy Never Say Die! Tour, obok Stick To Your Guns, Obey the Brave, Comeback Kid i Terror. Rok 2015 to kolejne trasy, tym razem u boku Defeatera, Hotel Books i Counterparts. Capsize to jeden z jaśniejszych punktów fali nowoczesnego, melodyjnego hardcore’u. Ich muzyka jest dość różnorodna, od typowo smutnych hc brzmień pokroju More Than Life, przez niezwykle chwytliwe melodie gitarowe rodem z twórczości Counterparts, aż po czyste wokale w niektórych refrenach.

GIANTS (UK, Holy Roar Records) - hardcore/punk
Giants to wschodząca perełka wytwórni Holy Roar Records. Brytyjczycy podpisali niedawno kontrakt z wytwórnią, która wypromowała takie kapele jak More Than Life czy Brutality Will Prevail. W swoim graniu świetnie łączą elementy melodyjnego punka, z typowymi dla hc two stepami i zabójczymi riffami. Niezwykle chwytliwe refreny z czystymi wokalami. Momentami można nawet stwierdzić, że Brytyjczycy zahaczają o rejony melodyjnego metalcore’u. Już 1 kwietnia tego roku usłyszymy ich debiutancki album „Break The Cycle”, więc koncert w Poznaniu będzie idealną opcją do zapoznania się z ich nową twórczością!

LANDSCAPES + Capsize + GIANTS
10.05, g.20:00 Pod Minogą/Poznań
Bilety:
39zł - http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,351.html
44zł - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, CIM, Pod Minogą
49zł - w dniu koncertu


Powiązane: