07-12-2015


Manowar zdradza szczegóły trasy koncertowej

W minionym tygodniu, w Niemczech, odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa formacji Manowar, z udziałem Joey'a DeMaio oraz przedstawicieli międzynarodowych mediów. W trakcie spotkania zdradzono szczegóły dotyczące nadchodzącego tournée, w ramach którego już 16 stycznia „najgłośniejszy zespół świata” wystąpi w warszawskiej hali Torwar.3 grudnia, w niemieckim Bochum, Joey DeMaio zaprezentował grupie dziennikarzy oraz gości specjalnych z całej Europy informacje dotyczące projektów scenicznych, zaplanowanych w ramach trasy "Gods And Kings World Tour 2016", która rozpocznie się już w połowie stycznia 2016. Zbliżające się tournée będzie uczczeniem trzynastego studyjnego albumu "Kings Of Metal MMXIV", jak również kolejnej rocznicy wydania płyty "Gods Of War".

Jak zapowiedział w Niemczech lider formacji Manowar, nowa produkcja dostarczy fanom wszystkiego, czego tylko mogą zapragnąć miłośnicy koncertów - doskonałą jakość dźwięku, sensacyjne efekty wizualne, a przede wszystkim najbardziej cenione i uwielbiane utwory.
- Jesteśmy bardzo podekscytowani zbliżającą się możliwością podzielenia się na scenie naszym monumentalnym światem fantasy, z oddaną i wierną społecznością Manowarriors. - przekonywał Joey DeMaio. - Ta trasa to prawdziwe multimedialne doświadczenie! Przez wiele miesięcy pracowaliśmy bez wytchnienia z naszym działem kreatywnym oraz zapleczem scenografów nad stworzeniem ekskluzywnych materiałów audio oraz wideo, które zaprezentujemy podczas występów. Muzycznym oraz wizualnym mottem zbliżającego się tournee będzie "Gods and Kings" (bogowie i królowie) i to jest właśnie to, czego możecie się spodziewać! W trakcie koncertów nie zabraknie demonów, królów, starożytnych zabytków oraz.. Cóż nie mogę ujawnić wszystkiego. - dodał charyzmatyczny basista.

Określenie „monumentalny” nie zostało użyte przez DeMaio bez powodu. Jak zapowiedzieli reprezentaci zespołu, w ramach nadchodzącej trasy wykorzystane zostaną wysokiej rozdzielczości ekrany LED o powierzchni 150 m², a także aż 300,000 wat dla zapewnienia doskonałych efektów dźwiękowych. Sprzęt oraz niezbędne zaplecze produkcyjne przemierzy ponad 8,000 kilometrów oraz 12 krajów, swoimi 6 ciężarówkami oraz 5 autokarami. Ponadto 100 wysoko wykwalifikowanych członków produkcji dołoży wszelkich starań, by obecna na europejskich koncertach publiczność mogła podziwiać każdego wieczoru spektakularne show na najwyższym poziomie.

Zeszłotygodniowa konferencja prasowa w Bochum była także okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności trzech premierowych teledysków formacji Manowar: ‘"The Heart Of Steel MMXIV’", "‘Warriors Of The World United’" oraz "‘The Dawn Of Battle’".
- Te filmy wideo to podziękowanie dla naszych fanów, najwspanialszych fanów na świecie! Tym, którzy nie byli jeszcze nigdy na naszym koncercie, zaprezentowane nagrania dadzą wyobrażenie o niezrównanej miłości, jaką czujemy stojąc na scenie, a także energii, która iskrzy między nami a społecznością Manowarriors w trakcie koncertów! To największa nagroda za pracę, którą wkładamy w nasze występy. - podsumował lider formacji Manowar.
Przypominamy, że warszawski koncert formacji Manowar odbędzie się 16 stycznia 2016 roku w hali Torwar. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.